18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szukają ludzi pod gruzami

Katastrofa w Polsce. Zawaliła się kamienica

Wojciech Kozicki
18.03.2021  15:11
Zawaliła się kamienica w Rybniku. Szukają ludzi pod gruzami
Zawaliła się kamienica w Rybniku. Szukają ludzi pod gruzami Fot: Planeta.pl

Rybnik i katastrofa budowlana. Zawaliła się frontowa ściana kamienicy oraz stropy. Jak podają służby i media, trwa akcja ratunkowa, poszukiwane są osoby, które mogą znajdować się pod gruzami. Jaka była przyczyna katastrofy?

Katastrofa budowlana w Rybniku. W czwartek ok. godziny 12:30 zawaliła się ściana kamienicy przy ulicy Jana III Sobieskiego. Wiadomo już, że budynek był remontowany, a runęła jego frontowa ściana oraz stropy wewnątrz. Ustalono, że zawaliła się część budynku od parteru do trzeciego piętra.

Zawaliła się kamienica w Rybniku. Szukają ludzi pod gruzami

Na miejscu pracują strażacy, którzy przeszukują gruzowisko wraz ze specjalnie przeszkolonymi psami, by upewnić, że nikt nie został przysypany. Z sąsiednich kamienic ewakuowano 7 osób. Jak podaje tvn24.pl, pracownicy firmy remontowej zdążyli opuścić kamienicę przez katastrofą.

Jaka była przyczyna katastrofy i zawalenia się zabytkowego i stuletniego budynku? Jak podaje RMF FM, kamienica była akurat remontowana i to właśnie podczas tych prac miało dość do zawalenia się frontowej ściany. W październiku wydano zgodę na przebudowę, by znalazła się tam restauracja.

Prowadzimy działania na miejscu, ale na tę chwilę nie mamy informacji, żeby ktoś mógł być pod gruzami. Po zakończeniu tych działań będziemy mogli potwierdzić, czy ktoś ucierpiał czy nie – oświadczył oficer prasowy rybnickiej straży pożarnej młodszy brygadier Bogusław Łabędzki.

logo Tu się dzieje