18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Radio Maryja traci twarz?

Rydzyk chce WIĘCEJ PIENIĘDZY! "Dawajcie"

Wojciech Kozicki
20.04.2021  08:14
Rydzyk działa skromnie za marne miliony. Prosi o więcej
Rydzyk działa skromnie za marne miliony. Prosi o więcej Fot: Karol Porwich/East News

Tadeusz Rydzyk ma dramatyczny apel do swoich fanów. Czy zakonnik z Torunia jest biedny jak mysz kościelna? Na łamach „Naszego Dziennika” poprosił swoich wyznawców o wpłacanie pieniędzy i przypomniał jak wiele dał im za darmo.

Tadeusz Rydzyk ma diabelnie duże potrzeby finansowe. Chociaż otrzymuje dotacje od PiS, a na swoich biznesach zarabia więcej niż cieśla z Nazaretu, to jednak to ciągle MAŁO, a forsa nie spada z nieba. Jak podkreślił w wywiadzie z „Naszym Dziennikiem”, Radio Maryja utrzymuje się z reklam, więc nie musi uzależniać się od wpłat sponsorów i polityków realizując swoją misję. Wpływy od reklamodawców chyba jednak nie wystarczają na utrzymanie słynnej toruńskiej rozgłośni, bo duchowny znów wyciąga do ludzi rękę po WIĘCEJ!

Tadeusz Rydzyk zgrywa biednego. Skaranie boskie z tym ojcem!

Tadeusz Rydzyk wprost zażądał od swoich wyznawców, by wpłacali więcej pieniędzy na Radio Maryja. Dlaczego mają przekazywać mu kolejne darowizny? Przypomina, że ludzie słuchają jego radia ZA DARMO,  więc…

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Wierzyliśmy, że utrzyma się dzięki ludziom. Te środki nie są duże, ale są i dzięki nim Radio Maryja jest niezależne – zaapelował Rydzyk. (Nasz Dziennik).

To jednak nie koniec. Rydzyk zaapelował również, by wpłacać pieniądze na utrzymanie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Tylu mamy katolików, dobrych Polaków. Gdyby zechcieli przekazywać stały datek na naszą uczelnię, przeznaczać odpis podatkowy na dobry cel. Może czytelnicy „Naszego Dziennika” pomogliby znaleźć takich ludzi, powiedzieliby im o naszej uczelni? – zapytał skromny redemptorysta. (Nasz Dziennik).

Ujawnili majątek Rydzyka. Ile dostał od PiS?

Jakim cudem Rydzyk nie ma pieniędzy? Czy w Toruniu diabeł gotówkę ogonem zamiata? Jak podaje OKO.press. ojciec dyrektor, od kiedy Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy w 2015 roku, otrzymał z państwowej kasy ok. 325 mln złotych. Tak, wszyscy płacimy na Rydzyka, i pan, i pani, i pan też! 

Wprost.pl przypomina jak Prawo i Sprawiedliwość hojnie naszymi pieniędzmi wspiera różne projekty o. Rydzyka. Majątku Polaków nie żałują mu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki (74 mln zł), Ministerstwo Kultury (aż 185 mln zł), czy resort sprawiedliwości (26 mln zł).

Newsweek w 2017 roku pisał, że gdyby wziąć pod uwagę majątek, którym na co dzień zarządza o. Tadeusz Rydzyk, dałoby mu to miejsce w pierwszej setce najbogatszych Polaków.Tymczasem, jak podaje Super Express, brat z zakonu redemptorystów, czyli ojciec Jan Król, stwierdził w Radiu Maryja, że prawda jest zupełnie inna. Na antenie ogłosił, że… Rydzyk „nie ma żadnego prywatnego majątku”.

Zeszłoroczne  przychody Lux Veritatis wynoszą ponad 45 milionów złotych, z czego 30 milionów stanowiły darowizny widzów TV Trwam i słuchaczy Radia Maryja. Działalność gospodarcza (m.n. produkcja programów telewizyjnych i sprzedaż reklam) przyniosła 13 milionów zysku, a sklep internetowy z dewocjonaliami prawie milion – pisała Viva w grudniu 2020 roku.