18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Z PiS ma jak w niebie

Rydzyk dostał 117 milionów. Branie pieniędzy idzie mu śpiewająco

Wojciech Kozicki
07.05.2020  15:29
Rydzyk i wielka dotacja od rządu - pieniądze i PiS go lubią?
Rydzyk i wielka dotacja od rządu - pieniądze i PiS go lubią? Fot: PAWEL SKRABA/East News

Tadeusz Rydzyk ma nosa do dobrych biznesów jak Budka Suflera do przebojów. Powstaje wielka inwestycja za państwowe pieniądze czyli muzeum "Pamięć i Tożsamość". Miało być poświęcone polskiemu papieżowi i historii Kościoła w Polsce, będzie reklamowała Radio Maryja. 

Radio Maryja straci twarz? Tadeusz Rydzyk wykonał kontrowersyjny ruch, który prawdopodobnie przysporzy mu przeciwników. Od roku w Toruniu budowane jest muzeum "Pamięć i Tożsamość", na które jak podaje Onet, podatnicy wydali 117 milionów złotych. Sercem i motywem przewodnim tego miejsca miał być Jan Paweł II oraz spuścizna chrześcijaństwa w Polsce. Tymczasem duchowny z Torunia najwyraźniej zagrał wszystkim na nosie.

Muzeum Radia Maryja?

„Onet” donosi, że w muzeum „powstanie ekspozycja skupiająca się na działalności osób, dzięki którym Polska jest katolicka”. Okazuje się, że jej znaczna część będzie poświęcona Rodzinie Radia Maryja i dziełom powstałym z inicjatywy ojca Rydzyka.

PiS, rękami wojewody, w 2017 r. przyznał im po bardzo atrakcyjnej cenie w użytkowanie wieczyste spore nieruchomości w Porcie Drzewnym. "W drodze wyjątku" wszystko odbyło się bez przetargu. Okazało się, że procedury, które niejednokrotnie zajmują miesiące, da się załatwić w 11 dni. Po tym, jak wyjątkową szybkość i niejasny charakter tego przejęcia gruntów opisaliśmy w Onecie, poseł PO Michał Stasiński zgłosił sprawę do CBA – przypomina Onet.pl.

Uczciwy Rydzyk

Okazało się jednak, że do złamania prawa nie doszło. Potwierdził to rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Wspomniany portal podaje również, że 10 miesięcy wcześniej premier Mateusz Morawiecki przeznaczył na Park Drzewny 5 mln złotych z rezerwy budżetowej, a potem dorzucił jeszcze 3 miliony ekstra. 

Co dokładnie znajdzie się na wspomnianej ekspozycji?

Chciałbym, aby można było tam pokazać jak najwięcej osób, które brały udział w manifestacji "Obudź się Polsko" lub kilkuset innych marszach, które odbywały się w całej Polsce, gdy trwała walka o multipleks dla Tv Trwam – rozmarzył się polityk PiS Andrzej Jaworski. (Onet.pl)

Tadeus Rydzyk w swoich mediach już apeluje, by nadsyłano świadectwa osób współtworzących rodzinę Radia Maryja, budujących Solidarność oraz kościoły i parafie w PRL-u.

Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II - co tam będzie? [WIDEO]

logo Tu się dzieje