18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie gorąco w Toruniu

Nowy biznes Rydzyka. Za miliony będzie truł jak szatan?

07.11.2019  17:34
Rydzyk znowu zarobi pieniądze - gorący biznes
Rydzyk znowu zarobi pieniądze - gorący biznes Fot: Pixabay, JACEK DOMINSKI/REPORTER/East

Tadeusz Rydzyk wie, że pieniądze nie spadają z nieba i rozkręca kolejny interes. Dzięki niemu w Toruniu w zimie będzie gorąco jak w piekle. Unia Europejska przyznała mu dotację i redemptorysta będzie ogrzewał miasto.

Tadeusz Rydzyk (Radio Maryja, TV Trwam) będzie sprzedawał ciepło z wnętrza ziemi. Jak podaje „Super Express” związana z nim spółka Geotermia Toruń sp. z o.o. podpisała z PGE Toruń umowę przyłączeniową związaną z dostarczaniem ciepła geotermalnego do toruńskiej sieci ciepłowniczej. W internecie zrobiło się gorąco, Polacy w komentarzach krytykują redemptorystę.

Fundacja Lux Veritatis wykonała odwierty już w 2008 roku i odkryła złoża gorącej wody w pobliżu uczelni Rydzyka. Dodatkowo Unia Europejska dała 32 miliony złotych na budowę nowoczesnej ciepłowni. SE.pl przewiduje, że Rydzyk zarobi miliony na ogrzewaniu miasta.

Jesteśmy obecnie na etapie negocjacji umowy sprzedaży ciepła z Geotermią Toruń. Ilość ciepła uzależniona jest od pogody i pory roku. Ze względu na warunki hydrauliczne pracy sieci dla Geotermii został wydzielony obszar zasilania w zachodniej części Torunia. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo dostaw dla mieszkańców. Zgodnie z obowiązującym prawem, Geotermia będzie występowała do Urzędu Regulacji Energetyki o taryfę dla ciepła. Przepisy regulujące proces taryfowy na ciepło ograniczają możliwości niekontrolowanego wzrostu cen. Zakładamy, że zatwierdzona przez Prezesa URE taryfa dla ciepła Geotermii nie będzie wpływała niekorzystnie na ceny ciepła dla finalnego odbiorcy przyłączonego do sieci ciepłowniczej w Toruniu – powiedziała Agnieszka Dietrich z biura prasowego PGE Energia Ciepła S.A. (SE.pl)

Unia Europejska dała Rydzykowi pieniądze, bo ciepłownia miała być ekologiczna. Tymczasem „Wyborcza” ostrzega, że redemptorysta będzie truł jak szatan. Jego geotermia w godzinę wyemituje tyle spalin co 45 tys. samochodów.

Solanka w geotermii o. Rydzyka ma 64 st. C. Musi mieć 130 st., żeby dać ją do sieci miejskiej. Podgrzeje ją właśnie budowana ciepłownia, która wyemituje tyle trującego CO2, jakby w godzinę przejechało w tym miejscu 45 tys. samochodów. I pomyśleć, że za takie efekty ekologiczne inwestor uzyskał na ciepłownię unijną dotację 19,5 mln zł – informuje Piotr Sadowski na łamach „Wyborczej”.

Przeczytaj więcej
Komentarze