18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tadeusz, how dare you?

Rydzyk atakuje Gretę. Chce ją uczyć szacunku do przyrody

Wojciech Kozicki
13.01.2020  22:10
Tadeusz Rydzyk kontra ekologia - Bóg go opuścił?
Tadeusz Rydzyk kontra ekologia - Bóg go opuścił? Fot: MACIEJ KONIECZNY/REPORTER/East News,

Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja znowu atakują. Tym razem na celowniku redemptorysty z Torunia znalazła się Greta Thunberg. Szef Telewizji Trwam ma dla małej eko-wojowniczki kilka rad, na które zapewne odpowiedziałaby „how dare you?”…

Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja wygłosił kontrowersyjny monolog, za który ekologowie zapewne rozpętają mu piekło. Mówił m.in. o ekoterrorystach, którzy niszczyli Puszczę Białowieską i „bezradnych ludzi”. Jego zdaniem. niszczony przez nich był również zmarły niedawno Jan Szyszko i to oni doprowadzili do jego przedwczesnej śmierci.

Zobacz także

Niszczyli prof. Jana Szyszkę, najwybitniejszego polskiego specjalistę w tej dziedzinie. Myślę, że właśnie oni przyspieszyli jego śmierć. Szyszkę odstrzelili w tym rządzie, ta dobra zmiana i zrobili ministrem doktora ekonomii, który teraz jest szefem od klimatu. Jakieś tu dziwne rzeczy są – Rydzyk wspominał zmarłego Szyszkę. (Pudelek.pl)

Jak podaje Pudelek.pl, Rydzyk skrytykował także lewicę za starania o rozszerzenie praw zwierząt i porównał ich do sodomitów działających wbrew naturze i mogących doprowadzić do samozagłady. Stwierdził, że „zwierzęta Pan Bóg dał człowiekowi i człowiek panuje nad zwierzętami”.

Gratuluję Panu, hodowcom, rolnikom, myśliwym, leśnikom - gratuluję jednoczenia się wokół prawdy i wokół ojczyzny. Tyle ojczyzny, ile ziemi, tyle wolności, ile własności. Co robią ekoterroryści, widać bardzo wyraźnie po Puszczy Białowieskiej – mówił Rydzyk podczas audycji. (WP.pl)

W końcu nastąpił też atak na Michała Kurtykę, który zaprosił Gretę Thunberg na szczyt klimatyczny w Polsce.

Na światowy szczyt klimatyczny zaprosił Gretę Thunberg. Dziecko, które powinno się uczyć. To jeszcze dziecko, ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi, aby rozrabiały. Najpierw trzeba nauczyć te dzieci szacunku do przyrody – zaatakował Gretę Rydzyk.

Jak podaje Wirtualna Polska, Tadeusz Rydzyk wygłosił ten monolog podczas piątkowej audycji, do której zaproszono Szczepana Wójcika, prezesa Instytutu Gospodarki Rolnej, hodowcę zwierząt futerkowych. Miał on skarżyć się na działania ekologów i ostrzegał, że w końcu wprowadzą całkowity zakaz zwierząt gospodarskich. Niektórzy przeciwnicy duchownego z Torunia już sugerują w sieci, by wprowadzić całkowity zakaz Rydzyka w Polsce.

Przeczytaj więcej
Komentarze