18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zacznie się gra o tron?

Urodziny Rydzyka i kapłański wiek emerytalny. Kto go zastąpi?

Wojciech Kozicki
07.05.2020  17:25
Tadeusz Rydzyk, urodziny i emerytura - jest już następca?
Tadeusz Rydzyk, urodziny i emerytura - jest już następca? Fot: PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

Tadeusz Rydzyk zbudował w Polsce prawdziwe imperium. Telewizja Trwam, Radio Maryja, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej i fundacja Lux Veritatis to tylko jego niektóre jego biznesy. Jednak w niedzielę odbyły się 75. urodziny Rydzyka i osiągnął „kapłański wiek emerytalny”. Kto zostanie jego następcą?

Ojciec Tadeusz Rydzyk w niedzielę obchodził kolejne urodziny i osiągnął kapłański wiek emerytalny. Aż chciałoby się zaśpiewać „szczęśliwej drogi już czas…”, ale może najpierw warto zastanowić się, kto zastapi kontrowersyjnego redemptorystę na tronie jego medialnego imperium.

Urodziny i emerytura Rydzyka

Jak donosi „Fakt”, jego naturalny następca to 60-letni ojciec Jan Król. Jest wicedyrektorem Radia Maryja i Telewizji Trwam. Odpowiada również za kwestie finansowe w obu tych firmach. 

Zdaniem „Faktu”,  władzę po Rydzyku przejąć może również Lidia Kochanowicz-Mańk, która prowadzi programy w Telewizji Trwam i zajmuje się sprawami finansowymi.

Rydzyk pójdzie na emeryturę?

Nie wiadomo, czy Tadeusz Rydzyk uda się na dożywotni odpoczynek od pracy. I czy w ogóle obowiązuje go wiek emerytalny? Warto przypomnieć, że obecnie nie piastuje żadnych eksponowanych funkcji w zakonie. O pieniądze na stare lata raczej nie musi się martwić, bo przez lata służby Bogu pewnie uciułał trochę grosza.

W Kościele rzymskokatolickim po ukończeniu 75 lat w tzw. stan spoczynku mogą przejść np. biskupi. Kościół zapewnia im miejsce do życia, zaś oni mogą cieszyć się jesienią życia. Na emeryturę mogą przejść również wcześniej, o ile zgodzą się na nią kościelne władze. Do niedawna, gdy chętnych do seminariów było bardzo dużo, było niemal pewne, że po 75. urodzinach kapłan ustąpi ze stanowiska – pisze Onet.pl

Onet podaje również jakie funkcje pełni obecnie Tadeusz Rydzyk:

  • członek zarządu fundacji Lux Veritatis
  • duchowny dyrektor fundacji Family of Radio Maria Canada
  • prezes spółki Bonum 
  • zasiada we władzach kanadyjskiej spółki Radio Maryja Torun Corporation
  • prezes spółki Uzdrowisko Termy Toruńskie
  • prezes spółki Geotermia Toruń
  • wiceprezes Polskich Sieci Cyfrowych
  • członek komisji rewizyjnej Fundacji Nasza Przyszłość