18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wśród nocnej ciszy...

Cios w Rydzyka. Radio Maryja wyłączone

Wojciech Kozicki
13.12.2020  10:27
Radio Maryja zamilkło w Kanadzie. Rydzyk się doigrał
Radio Maryja zamilkło w Kanadzie. Rydzyk się doigrał Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Tadeusz Rydzyk urządził urodziny Radia Maryja w kościele i bronił pedofilów. Czy myślał, że spadnie mu za to manna z nieba? Rozpętał piekło, a jego rozgłośnia ma poważne kłopoty. Jedna ze stacji w Kanadzie zerwała z nim współpracę.

Gdy Rydzyk na mszy bronił pedofilów, diabeł ogonem zamiatał. Teraz nie dość, że zakonnik może zostać odsunięty od rozgłośni, to jego interesy są zewsząd kamienowane. Jedna ze stacji w Kanadzie zerwała współpracę z Radiem Maryja po ponad 20 latach. Powodem były „programy szerzące nienawiść, antysemityzm i ksenofobię”.

Radio Maryja upupione w Kanadzie

Jak podaje Radio ZET, Radio Maryja było na kanadyjskich falach radiowych od 20 lat. Programy Rydzyka były nadawane na antenie radia 1320 CJMR nieopodal Toronto. W piątek Kanadyjczycy powiedzieli „amen”. Jak powiadomił media Matt Caine z CJMR, umowa została rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym.

Rydzyk od dawna w Kanadzie był pod ostrzałem. Gdy aktywista Thomas Lukashuka, walczący od lat z zakonnikiem, wystosował petycję o ukrócenie jego politycznej działalności, podpisało ją ponad 200 tysięcy ludzi.

Radio Maryja decyzję CJMR uważa za niesprawiedliwą i mówi o „kneblowaniu głosu katolickiego w Kanadzie”.

Nikt nie zgłosił wcześniej żadnych zarzutów. Nikt nie szukał wyjaśnień. Pojawiło się żądanie zamknięcia ust katolickiej rozgłośni. W Kanadzie są przecież państwowe instytucje, na wzór polskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – oświadczyło Radio Maryja. (radiozet.pl)