18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pójdzie siedzieć?

Rydzyk w tarapatach. "Tak robił Hitler, tak robił Stalin"

29.04.2021  14:27
Tadeusz Rydzyk ma kłopoty
Tadeusz Rydzyk ma kłopoty Fot: ADAM GUZ/REPORTER

Tadeusz Rydzyk ma spore kłopoty. Przed czwartkowym składaniem zeznań w toruńskim Sądzie Rejonowym, zaapelował do swoich słuchaczy. Toruński biznesmen prosi o stawiennictwo u premiera i prezydenta. Jak twierdzi, stał się męczennikiem jak Jerzy Popiełuszko.

Strach toruńskiego redemptorysty narasta. Ojciec Tadeusz Rydzyk będzie tłumaczył się przed sądem z wydawania milionów złotych przez fundację Lux Veritatis. Środki co roku płynęły z wielu rządowych instytucji, ale nie do końca wiadomo, co się z nimi stało.

Od początku rządów PiS podmioty związane z Tadeuszem Rydzykiem otrzymały z pieniędzy podatników ponad 325 milionów złotych. Najwięcej podarowało Ministerstwo Kultury, przelewając dyrektorowi Radia Maryja około 185 milionów złotych. Na podium znalazł się jeszcze Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki (74 mln zł) oraz Ministerstwo Sprawiedliwości (24 mln zł). Podejrzanymi interesami zajęła się organizacja Watchdog, która po kilku latach batalii prawnej złożyła subsydiarny akt oskarżenia w tej sprawie.

Tadeusz Rydzyk tłumaczy się przed sądem

Od kilku dni media podległe Tadeuszowi Rydzykowi określają zarzuty wobec fundacji Lux Veritatis jako antykatolicki spisek, walkę z wolnością słowa oraz atak dokonany przez Georga Sorosa. Zdaniem redemptorysty "w całej sprawie chodzi o zniszczenie Radia Maryja, bo jest katolickie i polskie".

Od początku odbiera się nam dobre imię przez kłamstwa, oszczerstwa, bo tak się robi, jeżeli chce się kogoś zniszczyć. Tak robił Hitler, tak robił Stalin, tak robili w Hiszpanie, w Meksyku. Tak było z księdzem Jerzym Popiełuszką – odbierano mu dobre imię, linczowano go w mediach, a później zamordowano - przyznał duchowny w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".

Tadeusz "Popiełuszko" Rydzyk zwrócił się do wszystkich słuchaczy z prośbą o modlitwę oraz działanie.

Piszcie państwo do prezydenta, premiera i tzw. prawicy. Pytajcie swoich posłów, o co tutaj chodzi. Czy to jest zgodnie z Konstytucją RP, żeby siły finansowane spoza Polski nas nękały - zaapelował duchowny.

W czwartek o godzinie 12 Tadeusz Rydzyk odwiedził toruński Sąd Rejonowy, gdzie złożył wyjaśnienia w sprawie zatajenia publicznych informacji na temat środków od rządu oraz innych instytucji publicznych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze