18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Przybywajcie"

Rydzyk zapomniał o pandemii. Organizuje wielką pielgrzymkę

21.05.2021  13:22
Tadeusz Rydzyk kpi z pandemii
Tadeusz Rydzyk kpi z pandemii Fot: Karol Porwich/East News

Wszystko wskazuje na to, że pandemia zniknęła, a przynajmniej w Toruniu. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie przejmuje się koronawirusem, zachęcając wiernych do tłumnego udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. "Nie bój się kościoła i Jasnej Góry" - apeluje duchowny.

W sobotę odbędzie się XXI Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Toruński redemptorysta zachęca wszystkich wiernych do licznego udziału w nadchodzącym wydarzeniu.

Nabierzmy u cudownej Jasnogórskiej Matki ducha, żeby żadne siły nie zdołały żadnego z was, młodzi przyjaciele, zniszczyć. Skończmy wreszcie ze strachem i straszeniem Kościołem. Przybywajcie! - apeluje duchowny.

Toruński biznesmen zdążył już nas przyzwyczaić do tego, że może on liczyć na specjalne przywileje, nawet wtedy, gdy pandemia zbiera śmiertelne żniwo.

Sanepid sprawdzi pielgrzymkę Rydzyka?

Sobotnim wydarzeniem Radia Maryja zainteresował się Główny Inspektorat Sanitarny. Urzędnicy wydali organizatorom serię wytycznych.

Zgodnie z zasadami na pielgrzymce może uczestniczyć maksymalnie 300 osób, nie licząc tych, którzy przyjęli szczepionkę. Dodatkowo podczas przemieszczania uczestnicy będą zobowiązani do przestrzegania wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Warto tylko spytać, kto to sprawdzi?