18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Nie żyje Ryszard Ronczewski. Wybitny aktor miał COVID-19

Emilia Waszczuk
17.10.2020  14:37
Ryszard Ronczewski nie żyje
Ryszard Ronczewski nie żyje Fot: ADAM GUZ/REPORTER

Wybitny polski aktor kinowy i teatralny Ryszard Ronczewski zmarł w sobotę rano w swoim domu w Sopocie. Artysta miał COVID-19.

Bardzo smutne informacje z Sopotu. W sobotę 17 października rano zmarł wybitny aktor i reżyser Ryszard Ronczewski. Artysta miał 90 lat. O jego odejściu poinformowała między innymi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Śmierć potwierdził rzecznik Teatru Wybrzeże Grzegorz Kwiatkowski.

Ryszard Ronczewski nie żyje. Miał 90 lat

Ryszard Ronczewski zmarł z powodu zakażenia koronawirusem. W ostatnich tygodniach aktywnie działał jako aktor, był w świetnej formie. Zaczął się jednak uskarżać na problemy z płucami. Brał udział w zdjęciach do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego, gdy zdiagnozowano u niego COVID-19. Mimo choroby i wieku aktor nie był hospitalizowany - zmarł w swoim domu w Sopocie.

Straszny smutek. Zmarł Ryszard Ronczewski, wybitny trójmiejski aktor, przez wiele lat związany z Teatrem Wybrzeże. Wspaniały człowiek, niezwykle utalentowany, aktywny w życiu społecznym i zawodowym - do ostatnich dni na planie filmowym

  - napisała na Facebooku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Ryszard Ronczewski od lat związany był z Teatrem Wybrzeże, Polacy mogą kojarzyć go jednak nie tylko ze sceny, ale też z wielkiego ekranu. Aktor zagrał w kilkudziesięciu filmach, w tym w "Faraonie", "Zezowatym szczęściu" czy "Krzyżakach".

Przeczytaj więcej
Komentarze