18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiany w walce z pandemią

Rząd chce ścigać za łamanie restrykcji. Szykują surowe kary

04.10.2021  13:46
Będą zmiany w walce z pandemią
Będą zmiany w walce z pandemią Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Czwarta fala pandemii nabiera rozpędu, lecz rząd nie zamierza jeszcze wprowadzać nowych restrykcji. Jak informują politycy, najpierw trzeba zadbać o skuteczne egzekwowanie obowiązujących już zasad, gdyż mało kto się nimi przejmuje. Wkrótce czekają nas spore zmiany.

Ministerstwo Zdrowia zamierza zadbać o skuteczniejsze egzekwowanie pandemicznych obostrzeń takich jak między innymi zasłanianie nosa i ust. Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z TVN24 podzielił się nowym planem na walkę z pandemią.

Nowe obostrzenia na razie nie są jeszcze rozważane, ale rozważane jest "dokładniejsze i skuteczniejsze" egzekwowanie obostrzeń już w Polsce obowiązujących - przekazał Andrusiewicz.

Wkrótce w wielu miejscach takich jak między innymi sklepy czy przystanki autobusowe należy spodziewać się policyjnych kontroli. Za brak maseczki grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Adam Niedzielski chce „działań egzekucyjnych”

Kilka dni temu w tej sprawie wypowiedział się także minister zdrowia Adam Niedzielski, zapowiadając wprowadzenie "pewnych działań egzekucyjnych".

Jeżeli chodzi o podejście lokalne, to tutaj, jeżeli będziemy widzieli jakieś takie sygnały, że  sytuacja jest bardzo krytyczna, to wtedy na poziomie powiatowym możemy ewentualnie rozważać pewne działania egzekucyjne - mówię o tym, żeby była zwiększona liczba patroli, zwiększone egzekwowanie tych obowiązków, które w tej chwili obowiązują i na razie na tym się zatrzymujemy - przekazał Niedzielski.

Rząd jeszcze w sierpniu informował, że nowych restrykcji należy spodziewać się w momencie, gdy przekroczymy 1000 zakażeń koronawirusem dziennie. Po przeanalizowaniu sytuacji najwyraźniej okazało się, że zaostrzenie przepisów nie ma większego sensu, gdyż i tak większość Polaków ich nie przestrzega.

Czytaj także
Przeczytaj więcej