18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odważnie!

Rząd ponownie luzuje obostrzenia! Zaskakująca decyzja PiS

Bartłomiej Ciepielewski
11.02.2021  12:02
Rząd otwiera kasyna!
Rząd otwiera kasyna! Fot: Planeta.pl

Rząd planuje znieść kolejne koronawirusowe restrykcje. Jak donosi RMF FM, głównym warunkiem otwarcia nowych instytucji będzie przestrzeganie reżimu sanitarnego. Normalność wraca wielkimi krokami?

Rząd Mateusza Morawieckiego do listy otwieranych 12 lutego instytucji dopisał kasyna.

Do środka wpuszczona zostanie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni, przy czym między klientami ma być półtora metra odstępu - donoszą dziennikarze RMF FM.

Co ciekawe, na miejscu będzie można nawet spożywać alkohol. Decyzja ta z pewnością rozwścieczy właścicieli barów i restauracji, którzy o wznowieniu działalności mogą jedynie pomarzyć.

Dlaczego rząd otwiera kasyna?

Kasyna są od dawna faworyzowane przez rząd. Warto zaznaczyć, że prowadziły one swoją działalność aż do końca grudnia. Decyzję zamknięcia podjęto po ogromnej fali krytyki dotyczącej wyjęciu kasyn spod pandemicznych obostrzeń.

Jak tłumaczą politycy PiS, w kasynach dochodzi do niewielu zakażeń. Sprzyja temu fakt, że w całym kraju funkcjonuje jedynie 38 takich obiektów.

Nie wiem, czy liczba osób przebywająca w kasynach jest aż tak duża, jak na stokach narciarskich czy w hotelach. Tam nie ustawiają się kolejki - stwierdziła Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju.

Głównym powodem otwarcia kasyn są jednak potężne zyski jakie rząd czerpie z tego typu działalności. Powiedzenie „jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”, jest w tym przypadku jak najbardziej trafne.