18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bogactwo!

Polacy oszaleją ze szczęścia! Wkrótce kolejne 500+!

12.06.2021  14:45
Emeryci też dostaną 500+?
Emeryci też dostaną 500+? Fot: Roman Samborskyi/Shutterstock

W Senacie powstał projekt zakładający modyfikację Polskiego Bonu Turystycznego. Jeśli zmiany wejdą w życie, ponad 9 milionów emerytów i rencistów otrzyma po 500 złotych na wakacyjne wyjazdy. Wkrótce pomysłem mają zająć się posłowie.

Informację na temat prac nad Polskim Bonem Turystycznym przekazał bezpartyjny senator, Krzysztof Kwiatkowski. Polityk wyraził nadzieję, że ustawa zapewniająca emerytom dopłaty do wakacyjnych wyjazdów zostanie przyjęta.

Polski Bon Turystyczny dla seniora – taki projekt ustawy przygotowaliśmy w Senacie. 9 mln emerytów i rencistów otrzyma 500 zł jako dofinansowanie do wypoczynku, na wzór funkcjonującej już dopłaty dla dzieci. Mam nadzieję, że jeszcze w czerwcu ustawa będzie przyjęta - opisuje Kwiatkowski.

Pod projektem swój podpis złożyło 23 senatorów. Dalsze prace nadzorowane są przez senatora Marka Borowskiego. W środę zmodyfikowany Polski Bon Turystyczny został poparty przez Komisję Ustawodawczą.

500+ dla seniorów

Politycy podkreślają, że rozszerzenie programu pomoże w ratowaniu rozłożonej przez pandemię branży turystycznej.

Autorzy projektu szacują, że koszt programu nie przekroczy 1,2 miliarda złotych. Jest to jednak optymistyczna wizja zakładająca, że z bonu skorzysta tylko 25 procent z ponad 9 milionów emerytów i rencistów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej