18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jesteśmy zgubieni?

Rząd przegra walkę z koronawirusem! Miażdżące badanie

Emilia Waszczuk
28.02.2020  08:39
Rząd przegra walkę z koronawirusem! Miażdżące badanie
Rząd przegra walkę z koronawirusem! Miażdżące badanie Fot: AP/Associated Press/East News

Czy Polska ma szansę z atakującym kolejne kraje koronawirusem? Rząd zapewnia, że jesteśmy świetnie przygotowani i nie ma powodów do niepokoju. Ale Polacy w to nie wierzą.

Koronawirus z Wuhan to nr 1 w mediach na całym świecie. Codziennie spływają nowe informacje o przypadkach potwierdzanych w kolejnych krajach, ale też o zgonach chorujących. W Polsce - oficjalnie - COVID-19 jeszcze nie ma, choć 27 lutego łódzkie media zapewniały o zarażonej 25-latce, u której testy dały pozytywny wynik.

Gdy ludzie się boją, rząd kolejny dzień z rzędu uspokaja. Politycy zapewniają, że Polska poradzi sobie z epidemią. Nasza służba zdrowia, a także wojsko i policja, mają być świetnie przygotowani do walki z koronawirusem, choć całkowicie przeczą temu kolejne analizy ekspertów!

Ludzie nie wierzą rządowi

Również sami obywatele nie wierzą rządzącym. W badaniu przeprowadzonym dla "Rzeczpospolitej" przez ARC Rynek i Opinia, aż 53 procent badanych twierdzi, że państwo nie poradzi sobie z koronawirusem!

Trzech na czterech Polaków sądzi, że nasz kraj nie uchroni się od zachorowań na koronawirusa. 41 proc. z nas jest przekonanych, że wirus, który zaatakował już większość państw europejskich, pojawi się nad Wisłą. Przy tym aż 53 proc. obawia się, że państwo nie poradzi sobie organizacyjnie z epidemią

- podaje "Rzeczpospolita".

To jednak nie koniec niepokojów Polaków, którzy przekonani są, że koronawirus negatywnie wpłynie na naszą gospodarkę (75 proc. ankietowanych).

logo Tu się dzieje