18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

rychło w czas

Rząd przestraszył się koronawirusa. BĘDĄ NOWE RESTRYKCJE

Emilia Waszczuk
05.08.2020  11:32
Będą nowe obostrzenia w walce z koronawirusem
Będą nowe obostrzenia w walce z koronawirusem Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk poinformowała o zmianach, jakie zamierza wprowadzić rząd w walce z koronawirusem. Czeka nas kolejny lockdown?

Epidemia koronawirusa rozszalała się w Polsce - luczba zakażonych rośnie w ekspresowym tempie, a Polacy coraz częściej nie dowierzają w chorobę i ignorują wszelkie obostrzenia. To może skończyć się tragedią, tym bardziej że wraz z jesienią nadejdzie sezon grypowy.

Minęły wybory prezydenckie, więc polscy politycy w końcu zauważyli problem koronawirusa. I zdaje się, że ich on przeraził. Już zapowiadają nowe ograniczenia i restrykcje.

Lockdown?

Minister Zdrowia zapowiedział wzmożone kontrole w sklepach, zmienić ma się też prawo - już nie znajdziemy wymówek do nienoszenia maseczek/przyłbic. Politycy powoli zapowiadają też lokalne wprowadzanie restrykcji - jak na razie o pierwszych konkretach wspominał rzecznik resortu zdrowia - to limity osób w sklepach, restauracjach czy przyjęciach weselnych.

Głos w sprawie walki z epidemią zabrała w środę wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Zapowiedziała, że jej resort pracuje nad nowymi ograniczeniami. Uspokoiła też, że Polacy nie powinni obawiać się ponownego zamrożenia gospodarki, bo rząd - jak twierdzi - ciągle kontroluje epidemię. 

My jako Ministerstwo Rozwoju przygotowujemy się razem z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym do pewnego rodzaju kolejnych zaleceń, ale na pewno nie zamrożeń gospodarczych, tylko zaleceń, które pozwolą nam ten czas, gdzie mamy kontrolowany wzrost przetrwać

- powiedziała w TV Republika.

Wspomniała też o podnoszonym już wielokrotnie temacie wesel, które w ostatnim czasie okazują się ogniskami zakażeń. Semeniuk zapowiedziała restrykcje dotyczące liczby gości i rejestrację imprez. Jest też nowy pomysł - w czasie przyjęć odseparowywanie osób starszych.

Przeczytaj więcej
Komentarze