18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS nie robi sobie jaj

Rząd szykuje zmiany na Wielkanoc. Nowe przepisy

Wojciech Kozicki
21.03.2021  14:00
Obostrzenia i przepisy na Wielkanoc. PiS nie robi sobie jaj
Obostrzenia i przepisy na Wielkanoc. PiS nie robi sobie jaj Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Rząd PiS ujawnia plany na Wielkanoc 2021. Restrykcje i lockdown z pewnością pozostaną z nami w tym okresie, a kościoły pozostaną otwarte. Rząd ma jednak pewne plany związane ze święceniem pokarmów w Wielką Sobotę.

Lockdown na Wielkanoc stał się faktem, Polska przegrywa z COVID-19 jak Esmeralda Godlewska z Martą Linkiewicz na Fame MMA. Jak potwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski, mimo szalejącej pandemii, kościoły pozostaną otwarte. PiS szykuje jednak pewne epidemiczne niespodzianki na Wielkanoc.

Obostrzenia i przepisy na Wielkanoc. PiS nie robi sobie jaj

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę może odbywać się na nieco innych zasadach. Jak zapowiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, mogą zostać wydane specjalne zalecenia, by święcenie pokarmów odbywało się na świeżym powietrzu. Jego zdaniem to „techniczna kwestia”, która doskonale sprawdziła się w 2020 roku. Podkreślił również, że „restrykcje, które są przewidziane, także dla wiernych, którzy chodzą do kościoła, są wystarczające”. Jednocześnie zalecił, by podczas świąt Wielkanocnych ograniczyć kontakty rodzinne, a początek kwietnia spędzić w reżimie sanitarnym.

Obecnie, że zgodnie z rozporządzeniem rządu w kościołach może przebywać jedna osoba na 15 m kw. Zamknięcie świątyń nie wchodzi w grę, bo jak wyjaśnia minister zdrowia Adam Niedzielski, kościoły w Polsce podlegają tym samym standardom i normatywom, co sklepy, które cały czas są otwarte, więc są kontrolowane.

I tak jak z całą stanowczością będzie to przestrzegane i weryfikowane w sklepach, również będziemy weryfikowali to w przypadku kościołów. Wszystkie obiekty, bez wprowadzania jakiejkolwiek dyskryminacji ze względu na charakter, będą w ten sam sposób kontrolowane – zapewniał w sobotę Adam Niedzielski. (Radio ZET)

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze