18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus w Polsce

RZĄD ZAMKNIE PODSTAWÓWKI? Ostra walka z pandemią

Emilia Waszczuk
21.10.2020  12:27
Rząd zamknie podstawówki w walce z koronawirusem?
Rząd zamknie podstawówki w walce z koronawirusem? Fot: David Tadevosian/SHutterstock

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada kolejne obostrzenia. Wśród nich szykowane są duże zmiany w szkołach w Polsce.

Pandemia koronawirusa panoszy się w Polsce, a rząd nie daje rady. Nie dają rady także sanepid i służba zdrowia. Budowany jest pierwszy szpital polowy, przedstawiciele rządu zapowiadają restrykcyjne obostrzenia i szykują Polaków na lockdown, a Jarosław Kaczyński straszy stanem klęski żywiołowej.
Do tej pory rząd ciągle uparcie sprzeciwiał się - mimo apeli rodziców, nauczycieli i ekspertów - powrotowi szkół do nauczania zdalnego. Zdaje się jednak, że zmieniają zdanie.

Szkoły podstawowe zamknięte? Nauczanie zdalne

W środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki opowiedział o tragicznym stanie Polski w czasie epidemii i zapowiedział kolejne kroki w walce z koronawirusem. Poinformował, że rząd jeszcze dziś podejmie decyzję w sprawie nauczania w szkołach podstawowych.

Dzisiaj podejmiemy decyzję, że wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu bądź hybrydowemu - poinformował Mateusz Morawiecki w Sejmie.

Co czeka uczniów? Politycy rozważają wprowadzenie zdalnego nauczania lub nauczania hybrydowego w klasach 4-8. To oznacza, że najmłodsze dzieci nadal chodzić będą jednak do szkół, przedszkoli czy żłobków. Skąd takie rozgraniczenie? Powód może być dość kuriozalny - uniknięcie powrotu do zasiłku dla rodziców dzieci do lat 8.

Przeczytaj więcej
Komentarze