18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Droga impreza!

Szczepienia będą płatne. Rząd podał dokładną cenę

01.07.2021  08:01
Szczepienia w Polsce będą płatne?
Szczepienia w Polsce będą płatne? Fot: Orpheus FX/Shutterstock

Spora część społeczeństwa nie docenia wartości darmowych szczepionek przeciw COVID-19, a nawet węszy w tym spisek. Według nieoficjalnych doniesień polityków związanych z rządem szczepionkowe eldorado wkrótce się skończy i za przyjęcie preparatu będą pobierane opłaty. Zaproponowana kwota zwala z nóg.

Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia poinformował, że rząd poważnie rozważa scenariusz, w którym trzecia dawka szczepionki byłaby płatna dla części Polaków już od 1 października.

Na pokrycie kosztów mogliby liczyć jedynie osoby z grup podwyższonego ryzyka, czyli na przykład seniorzy powyżej 70. roku życia lub medycy. Jednak według nieoficjalnych doniesień rządu, wkrótce za szczepienie zapłacą nawet osoby przyjmujące pierwszą lub drugą dawkę preparatu.

Ile będzie kosztowało szczepienie?

Jak poinformował "DGP", rząd przygotowuje się do wprowadzenia płatnych szczepień przeciw COVID-19.

Zmierzamy w tym kierunku. Jeśli trzymamy się przy  COVID-19 logiki szczepień dobrowolnych, to powinny być one odpłatne, ale nic nie jest jeszcze  przesądzone - mówi jeden z członków rządu w rozmowie z "DGP".

Według "Dziennika Gazety Prawnej" dokładny koszt szczepienia jednej osoby wynosi 61,24 zł. Prawdopodobnie mniej więcej taką kwotę wkrótce będziemy musieli uiścić za szczepienie przeciw COVID-19. Nie wiadomo, czy w przypadku preparatów jednodawkowych koszt ten będzie niższy.

Zdaniem części ekspertów wypuszczane przez rząd informacje to nic innego jak próba przyciągnięcia chętnych jeszcze przed jesienią, czyli chwilą, gdy kraj nawiedzi czwarta fala zarazy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej