18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sutanna wzięta na celownik

Ktoś strzelał do księży chodzących po kolędzie. Rzeszów aż huczy

21.01.2020  10:43
Ktoś strzelał do księży chodzących po kolędzie. Rzeszów aż huczy
Ktoś strzelał do księży chodzących po kolędzie. Rzeszów aż huczy Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Rzeszów wrze! Ktoś strzelał do księży, którzy chodzi po kolędzie. Strzały najprawdopodobniej zostały oddane w stronę kapłanów z wiatrówki.

Rzeszów wrze z oburzenia. W sobotę na osiedlu Krakowska-Południe ktoś miał strzelać do księży chodzących po kolędzie! Kapłani przeżyli chwile najprawdziwszej grozy.

Informację podał portal Nowiny24, powołując się na wpisy, które opublikowano na facebookowej grupie „Sąsiedzi Rzeszów". Strzały oddał ktoś z bloku przy ul. Solarza. Kapłani i ministranci chodzący po kolędzie byli przerażeni.

Rzeszów: Ktoś strzelał do księży chodzących po kolędzie

Zdecydowanie nie tego spodziewali się, kiedy wychodzili na wizytę duszpasterską. Powitanie kogoś strzałami z wiatrówki nie ma nic wspólnego z polską gościnnością. Nawet, jeżeli ktoś nie życzył sobie kolędy to takie "przegonienie księdza" jest oburzające. 

Zaatakowany duchowny twierdzi, że złożył już zawiadomienie na policję. Wierzy on, że "mieszkaniec bloku z pewnością nie strzelał do gołębi, czy w powietrze, ponieważ strzały powtarzały się wtedy, jak koło bloku przechodzili księża razem z ministrantami". 

Rzeszowska policja nie potwierdza jednak wersji księdza. 

Do poniedziałku wieczorem na policję nie wpłynęło żadne zgłoszenie w tej sprawie. Tak że nie mogę go potwierdzić. Nic mi nie wiadomo, jakoby ktoś w weekend strzelał do księży 

- mówił portalowi Fakt24 nadkomisarz Adam Szeląg z KMP Rzeszów.

Tak czy siak, już same pogłoski o strzelaninie są niesamowicie skandaliczne. Na pytanie: jak przyjmować księdza po kolędzie? Odpowiadamy z całą mocą: na pewno nie tak, jak zrobiono to w Rzeszowie!

Czytaj także
Przeczytaj więcej