18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwaga!

SKAŻONA WODA w polskich miastach. Zainfekowane wodociągi

31.08.2021  11:07
Skażona woda w polskich miastach
Skażona woda w polskich miastach Fot: SZYMON STARNAWSKI /POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Skażona woda nigdy nie zwiastuje niczego dobrego. Można nabawić się naprawdę poważnych dolegliwości, jeśli ją wypijemy. Dlatego na te polskie miasta, w których są zainfekowane wodociągi, spadł blady strach.

Skażona woda to koszmar! W dawnych czasach przez takie źródła życiodajnego płynu ludzie zapadali na niesamowicie ciężkie i przykre choroby. Polskie miasta, w których znajdują się obecnie zainfekowane wodociągi, żyją teraz strachem. Trzeba bardzo uważać, żeby sobie nie zaszkodzić.

Skażona woda w polskich miastach

Na kilku ulicach w Lublinie i Świdniku w woj. lubelskim oraz w Kalinówce w gminie Głusk mieszkańcy mają bardzo poważny problem z wodą. Aktualnie w ogóle nie można z niej korzystać, bo jest skażona. W zainfekowanych wodociągach stwierdzono przekroczenia parametru mikrobiologicznego.

Woda nie nadaje się do celów spożywczych (…)

– ostrzega sanepid i zakazuje kąpieli, przygotowywania na niej posiłków, mycia zębów, owoców oraz warzyw. Można jedynie spłukiwać toaletę. Takie informacje przekazał "Dziennikowi wschodniemu" jeden z czytelników.

Poza Lublinem, Świdnikiem i Kalinówką w potrzasku są również Abramowice Prywatne, które korzystają z tego samego wodociągu. Na terenie Lublina największe kłopoty mają ulice: Sachsów, Zorza, Grabowskiego. W Świdniku dotyczy to części ulicy Piaseckiej i Poligonowej.

Warto zawsze śledzić sanepidowskie komunikaty. W niektórych przypadkach mogą nam nawet uratować życie.