18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

skoczycie po szyneczkę?

SKLEPY SIĘ OTWIERAJĄ! Zakaz handlu w niedzielę odwołany!

28.08.2021  11:40
Niedziela handlowa. 29 sierpnia sklepy otwarte
Niedziela handlowa. 29 sierpnia sklepy otwarte Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

29 sierpnia to piąta w tym roku niedziela handlowa w Polsce. Następnym razem w pełni legalnie na zakupy w podobnych okolicznościach udamy się dopiero w grudniu. Uwaga - nadal obowiązują obostrzenia pandemiczne.

Odkąd w Polsce wprowadzono zakaz handlu w niedziele, sporo się zmieniło. Część sieci handlowych zaczęła nagle świadczyć usługi pocztowe, by móc pootwierać swe sklepy dla klientów także w siódmym dniu tygodnia. Już nawet państwowa spółka, jaką jest Poczta Polska, wymyka się rządowym przepisom i nadała prawa placówek pocztowych części sklepów Biedronka. Od września w niedziele otworzą się też sklepy Lidl. Tymczasem prawo się zaostrza i liczba niedziel handlowych stale się zmniejsza.

Niedziela handlowa 29 sierpnia

Czy zakaz handlu ma dalej sens? Nie nam oceniać. Wiadomo za to, że 29 sierpnia otwarte będą niemal wszystkie sklepy w Polsce, a nie tylko wybrańcy sprytnie omijający przepisy. W ostatni weekend wakacji przypada niedziela handlowa, czyli piąta taka w bieżącym roku.

Wszystkich niedziel handlowych na cały rok 2021 przypada zaledwie siedem. Dwie ostatnie poprzedzą święta Bożego Narodzenia (12 i 19 grudnia).

Jeśli zdecydujecie się na niedzielne zakupy, pamiętajcie: nadal obowiązują ograniczenia pandemiczne. We wszystkich punktach handlowych, niezależnie od rodzaju czy powierzchni, obowiązuje nakaz noszenia maseczek osłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępnić klientom rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji. Na powierzchni handlowej obowiązuje limit jednego klienta na 10 m/kw.

Czytaj także
Przeczytaj więcej