18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS zareaguje?

STAN WYJĄTKOWY w Polsce?! Wirusolog przemówił

02.10.2020  19:47
Stan wyjątkowy w Polsce przez koronawirusa
Stan wyjątkowy w Polsce przez koronawirusa Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Koronawirus ostatnio jest wyjątkowo groźny. COVID-19 do tego stopnia pustoszy nasz kraj, że wirusolog mówi o plusach wprowadzenia stanu wyjątkowego. Niezwykłe czasy wymagają niezwykłych rozwiązań.

Koronawirus od wielu dni sieje w Polsce postrach. Rosnąca liczba przypadków i zgonów na COVID-19 zasiewa w naszych sercach trwogę. Jak poradzić sobie z taką sytuacją? Wirusolog zwraca uwagę na zalety bardzo drastycznego rozwiązania.

W Polsce powinien zostać wprowadzony stan wyjątkowy? Patrząc na to, co dzieje się w naszym kraju, nawet najbardziej drastyczne decyzje rządu nie powinny nas zdziwić.

Koronawirus wywoła STAN WYJĄTKOWY w Polsce?

Doktor Tomasz Dzieciątkowski w rozmowie z WP stwierdził, że ''uzasadnione byłoby wprowadzenie stanu wyjątkowego'' na terenie całego kraju. Nie mamy wątpliwości, że jako wysokiej klasy specjalista, wie, co mówi.

Ekspert odniósł się również do oznaczania coraz to nowych stref czerwonych i żółtych. Jego zdaniem takie działa nie są do końca sensowne, jeśli nie zaczniemy najpierw od podstaw.

Jeżeli nie będzie kar dla osób, które nie noszą maseczek i nie stosują się do zasad przestrzegania dystansu społecznego, to kolory powiatów będą tylko działaniem na pokaz 

– mówi lekarz.

Najprawdopodobniej celowym byłoby też wprowadzenie stanu wyjątkowego. Byłoby to o tyle uzasadnione, że obowiązywałyby wówczas wszystkie regulacje prawne, a prawo musiałoby obowiązywać wszystkich. Przypuszczam jednak, że rząd nie chce tego zrobić, bo musiałby wypłacać olbrzymie odszkodowania tym osobom, które poniosłyby straty finansowe w wyniku wprowadzenia stanu wyjątkowego 

- doprecyzował dr Dzieciątkowski.

Trudno odmówić mu racji w czasach, w których każdego dnia z trwogą patrzymy na raport sporządzony przez Ministerstwo Zdrowia. Jeśli społeczeństwo nie zacznie bardziej o siebie dbać, staniemy w obliczu dramatu.