18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielkie otwarcie?

Sanepid gotowy na otwarcie siłowni. Doszło do porozumienia

Bartłomiej Ciepielewski
26.01.2021  17:36
Siłownie wznowią działalność?
Siłownie wznowią działalność? Fot: Cryptographer/Shutterstock

Sanepid spotkał się z przedstawicielami branży fitness. Negocjacje zakończyły się wypracowaniem porozumienia. GIS jest gotów dać zielone światło w sprawie otwarcia branży fitness, pod warunkiem wprowadzenia pewnych restrykcji.

Wypracowane porozumienie umożliwia ponowne otwarcie branży fitness, jednak po zastosowaniu szeregu rygorów bezpieczeństwa. W otwartych siłowniach obowiązywałyby następujące wytyczne:

  • 1,5 metra dystansu między osobami ćwiczącymi i pracownikami,
  • 1 osoba na 12 metrów kwadratowych,
  • obowiązek noszenia maseczek na terenie klubu,
  • dezynfekcja rąk przed wejściem i po wyjściu z budynku,
  • regularna dezynfekcja szafek klubowiczów,
  • wyłączenie części szafek w celu zmniejszenia tłoku,
  • pomiar temperatury przed wejściem na teren obiektu.

W zasadzie bez istotniejszych uwag, a jedynie przy drobnych sugestiach zgodzilibyśmy się, że przy tak zaproponowanym reżimie sanitarnym branża mogłaby stosunkowo bezpiecznie funkcjonować - przekazała Izabela Kucharska, wiceszefowa sanepidu.

Mimo surowych restrykcji, właściciele siłowni zgodzili się na przestrzeganie wyżej wymienionych ustaleń.

Siłownie otwarte od 1 lutego

Na otwarcie branży fitness zgodę musi wyrazić Rada Medyczna oraz cały rząd. Jak na razie nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie doszło do takiej decyzji.

Nieoficjalne informacje wskazują na stopniowe luzowanie obostrzeń, ale nie obejmie ono obiektów sportowych. Niezależnie od decyzji rządu około 2 tys. siłowni wznowi swoją działalność już od 1 lutego.

Wiceminister Olga Semeniuk ostrzega, że łamanie restrykcji oznacza wyłączenie firm z pomocy rządowej. Utrata tak małego wsparcia zupełnie nie odstrasza przedsiębiorców.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze