18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemiczny dramat

Koronawirus zaatakował duchownych. Choruje 30 księży i zakonnic

04.09.2020  15:08
Koronawirus zaatakował duchownych. Choruje 30 księży i zakonnic
Koronawirus zaatakował duchownych. Choruje 30 księży i zakonnic Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Koronawirus zaatakował księży i zakonnice z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach. Bardzo niepokojące wieści napływają stamtąd strumieniami.

Koronawirus zaatakował liczną grupę księży i zakonnic z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach. Na kwarantannę została skierowana ogromna liczba osób, a wierni są szczerze przerażeni rozwojem sytuacji.

Koronawirus nie odpuszcza w Polsce od wielu tygodni. Ciągle słyszymy o nagłym wzroście zachorowań, a co za tym idzie, rząd rozmyśla nad ponownym wprowadzeniem restrykcji, przy czym jednocześnie otwiera szkoły. Nie pytajmy gdzie jest sens i logika, bo pewnie się tego nie dowiemy. Niemniej, koronawirus atakuje i pozostaje groźny.

Koronawirus w Sanktuarium w Łagiewnikach

Przekonały się o tym osoby duchowne z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach. Popularna wśród turystów destynacja jest aktualnie jednym z większych ognisk w Małopolsce. 

Wiadomo już, że testy na koronawirusa dały wynik pozytywny u 30 osób związanych z Sanktuarium. Nie ma na razie informacji na temat tego, jak czują się osoby zakażone. Wszystko wskazuje na to, że jak to bywa w pandemię, zaczęło się od jednego przypadku. Wtedy COVID-19 wykryto u jednej osoby posługującej do mszy świętej w ubiegłym tygodniu.

Kaplica z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny jest czynna do godziny 18.00. Posługują w niej kapłani i siostry, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi. Kaplica jest na bieżąco dezynfekowana

- możemy przeczytać na stronie internetowej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach.

Pojawił się również apel do tych, którzy uczestniczyli w tamtejszych nabożeństwach.

Wierni, którzy uczestniczyli 24 i 25 sierpnia we mszy świętej o godz. 12. i zauważą u siebie niepokojące objawy proszeni są o skorzystanie z teleporady i skontaktowanie się z właściwą co do miejsca zamieszkania stacją sanitarno-epidemiologiczną. Bazylika jest na bieżąco dezynfekowana i posługują w niej kapłani, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną

- czytamy na stronie.

Oby sytuacja szybko wróciła do normy.