18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gówniana sprawa

Morze ekskrementów w Bałtyku! Ścieki z oczyszczalni wylane!

18.07.2022  14:54
Ścieki wylane do Bałtyku! Woda skażona
Ścieki wylane do Bałtyku! Woda skażona Fot: Shutterstock

Kolejna awaria oczyszczalni ścieków w Polsce! Ekskrementy trafiły prosto do Bałtyku. Sprawę bada Sanepid.

Trzaskowski! Czajka! Skandal! No nie tym razem. Gdy awarii uległa oczyszczalnia ścieków w Warszawie, W Polsce aż huczało, a działacze PiS przeprowadzali kontrole w Czajce i oskarżali prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Teraz znów doszło do wycieku, a ścieki trafiły wprost do Bałtyku. Czemu jest o tym cicho? Bo to nie awaria w Warszawie. Do dramatu doszło w powiecie puckim

W niedzielę wieczorem w oczyszczalni w Swarzewie w powiecie puckim nastąpiło rozszczelnienie rurociągu. W jego wyniku do Bałtyku zrzucone zostały ścieki. Ekskrementy trafiły wprost do Zatoki Puckiej.

Bałtyk skażony

Szczęśliwie Spółka Wodno-Ściekowa "Swarzewo" szybko naprawiła awarię, niestety nie na tyle szybko, by nie doszło do skażenia wody w Morzu Bałtyckim. Firma zaapelowała do mieszkańców i turystów, by nie korzystać z kąpieliska. Na plaży zamiast wczasowiczów, wyczekiwany jest zaś sanepid.

Smutny widok zastał śmiałków, którzy przy całkiem średniej pogodzie chcieli skorzystać z kąpieli w lodowatym Bałtyku. Na plaży powiewa bowiem czerwona flaga ostrzegawcza, zakazująca wchodzenia do wody. Nie wiadomo jak na razie, ile ścieków trafiło do morza i jak długo potrwa zakaz. Miasto Puck informuje, że badania dopiero zostaną przeprowadzone przez Sanepid.