18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki smutek

Sejm w żałobie. Nie żyje ważna dla całego rządu postać

01.12.2021  11:44
Żałoba w Sejmie
Żałoba w Sejmie Fot: Albin Marciniak/East News

Sejm spowity jest żałobą. Nie żyje bardzo ważna postać, która zapisała się w pamięci całego, polskiego rządu. To wyjątkowo smutny dzień dla wszystkich polityków.

Sejm pogrążony jest w głębokiej żałobie. Nie żyje ważna dla niego postać – Elżbieta Wanda Kubicka. Kobieta przez lata była pracownicą Biblioteki Sejmowej, jej odejście pogrążyło w smutku nie tylko przyjaciół i najbliższych, ale też kolegów i koleżanki z pracy.

Sejm kojarzy się nam przede wszystkim z politykami i obradami, ale w tym budynku zatrudnienie znajdują też "zwykli Polacy". Zmarła pani Elżbieta Wanda Kubicka była taką właśnie osobistością. Bez niej to miejsce nie będzie już takie samo.

Sejm pogrążony w żałobie

Sejm ma własną bibliotekę, w której przez lata pracowała pani Elżbieta. Bogate zbiory, muzealia, archiwum czy obszerne zasoby cyfrowe mogą być nie tylko ogromną pomocą dla posłów, ale też wszystkich, którzy poszukują informacji na własną rękę.

Niestety, 1 grudnia 2021 roku przekazano informację o śmierci wieloletniej bibliotekarki sejmowej. Ta wiadomość, która rankiem obiegła media, pogrążyła w żalu wszystkich związanych z Sejmem w mniejszym lub większym stopniu.

Była dla nas Koleżanką i Przyjaciółką i na zawsze zapamiętamy ją jako osobę dobrą, wrażliwą oraz serdeczną. Pogrążonej w żalu Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia

– czytamy w nekrologu zamieszczonym w „Gazecie Wyborczej” przez dyrekcję i pracowników Biblioteki Sejmowej.

My współczujemy przede wszystkim najbliższym zmarłej. To dla nich nadchodzą teraz dni pełne głębokiego i rozdzierającego serce smutku.

Czytaj także