18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śledztwo prokuratury

Sekcja zwłok prof. Zembali. Szokująca przyczyna śmierci

22.03.2022  17:24
Sekcja zwłok prof. Zembali. Szokująca przyczyna śmierci
Sekcja zwłok prof. Zembali. Szokująca przyczyna śmierci Fot: MAREK KUWAK/REPORTER/East News

Profesor Marian Zembala zmarł w weekend, a zdaniem niektórych, przyczyna i okoliczności jego śmierci są dość tajemnicze. Prokuratura wszczęła śledztwo, a we wtorek ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok.

Śmierć prof. Mariana Zembali wstrząsnęła całą Polską. Wybitny kardiochirurg został znaleziony martwy w sobotę w basenie w jego domu w Zbrosławicach k. Tarnowskich Gór. Podobno zostawił list pożegnalny, a prokuratura wszczęła śledztwo, by ustalić, czy przypadkiem nie doszło do samobójstwa. Ujawniono właśnie wyniki sekcji zwłok, a przyczyna śmierci jest wręcz szokująca!

Sekcja zwłok prof. Zembali. Jaka przyczyna śmierci?

Prokurator rejonowa w Tarnowskich Górach Anna Szymocha-Żak potwierdziła, że sekcja zwłok prof. Mariana Zembali została przeprowadzona we wtorek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach. Ujawniła, że „potwierdzone zostały wstępne hipotezy, że śmierć nastąpiła wskutek utonięcia”, ale nic nie wskazuje, że ktoś mógł pomóc kardiochirurgowi i wieloletniemu dyrektorowi Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu odebrać sobie życie. Dodatkowo będą jeszcze zlecone badania toksykologiczne i histopatologiczne.

Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowskich Górach śledztwo zostało wszczęte pod kątem art. 151 Kodeksu karnego. Przepis ten mówi o namawianiu lub udzieleniu pomocy w popełnieniu samobójstwa. Jak zaznaczają śledczy, to standardowa kwalifikacja w przypadku wyjaśniania okoliczności samobójstw – podaje Polsat News.