18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dziennikarz atakuje

Sekielski powraca! Nowy film o księżach rozniesie kościół?

06.11.2019  15:30
Sekielski powraca! Nowy film o księżach rozniesie kościół?
Sekielski powraca! Nowy film o księżach rozniesie kościół? Fot: Facebook/Sekielski

Film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" wstrząsnął widzami. Od dnia premiery, tylko na YouTube został odtworzony już 23 miliony razy. Już wiadomo, kiedy obejrzymy jego kontynuację.

Zaledwie kilka dni temu dziennikarz Tomasz Sekielski ubolewał na Facebooku nad stanem polskiego kościoła, skarżąc się, że mimo ewidentnych win księży, nikt, w całej instytucji, nie poczuł się by choćby przeprosić, a co dopiero jakkolwiek pomóc ofiarom, bohaterom filmu "Tylko nie mów nikomu".

6 miesięcy od premiery Tylko Nie Mów Nikomu. NIKT, dosłownie NIKT z Kościoła nie zgłosił chęci kontaktu/pomocy/zadośćuczynienia ŻADNEJ Z OFIAR, które opowiedziały w filmie swoją historie. Nie znalazł się nawet jeden duchowny...

- pisał.

Film stworzony w stu procentach z datków przez Tomasza Sekielskiego i jego brata Marka Sekielskiego, wstrząsnął opinią publiczną. Polacy tłumnie włączali YouTube, a później krytykowali postawę księży. Przedstawiciele kościoła i ich obrońcy stwierdzili jednak, że mówienie o pedofilii wśród duchownych, to nagonka, próba zniszczenia Kościoła Katolickiego w Polsce.

Nowy film Sekielskich

Już wcześniej Sekielscy zapowiadali, że "Tylko nie mów nikomu" nie jest ich ostatnim słowem. W planach są dwa kolejne filmy, jeden z nich ma traktować o Janie Pawle II i jego stosunku (ukrywaniu) do pedofilii w kościele.

Teraz, w końcu wiadomo, kiedy możemy oczekiwać premiery kontynuacji filmu. Tomasz Sekielski datę wyjawił w czasie rozdania nagród Towarzystwa Dziennikarskiego.

Zabawa w chowanego" ukaże się w styczniu. Jest jeszcze wiele do zrobienia w relacjach wymiar sprawiedliwości-Kościół, a Kościół jest wciąż instytucją uprzywilejowaną z niezrozumiałych dla nas powodów. Przedstawiamy historię, która pokazuje, że Kościół jest traktowany w sposób wyjątkowy, czego nie przewiduje polskie prawo

- oznajmił odbierając statuetkę "Dziennikarz Obywatel Roku".

Podobnie jak w przypadku "Tylko nie mów nikomu", film "Zabawa w chowanego" traktować będzie o pedofilii księży. Produkcję będzie można zobaczyć bezpłatnie w serwisie YouTube.

Czytaj także
Przeczytaj więcej