18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ojciec się nie pozbiera

Rydzyk został zgaszony przez seksuologa

Bartłomiej Ciepielewski
18.11.2020  10:18
Rydzyk ekspertem od seksu?
Rydzyk ekspertem od seksu? Fot: Jan BIELECKI/East News

Dyrektor Radia Maryja odniósł się ostatnio do tematu pedofilii w kościele. Jego wypowiedź potwierdziła znikomą wiedzę Kościoła na temat edukacji seksualnej. Do słów duchownego odniósł się znany seksuolog.

Temat pedofilii w kościele powrócił jak bumerang po opublikowaniu filmu dokumentalnego "Don Stanislao". Największa krytyka skupiła się na kardynale Stanisławie Dziwiszu, którego oskarżono o zatajanie przypadków pedofilii wśród duchownych. Potępiono także działanie całego Kościoła, na czele z Janem Pawłem II.

Tadeusz Rydzyk został ostro skrytykowany

Ostatnie wydarzenia skomentował ojciec Tadeusz Rydzyk. W wywiadzie z "Dziennikiem Zachodnim" obwinił edukację seksualną za kreowanie pedofilii. Jak stwierdził, kształtuje się ona już w wieku dziecięcym, na skutek "rozseksualizowania dzieci". Skandaliczną wypowiedź księdza skrytykował seksuolog prof. Lew Starowicz.

To jest taki poziom wypowiedzi, że to nawet nie nadaje się do komentarza. Wypowiedzi o. Rydzyka tylko przypominają o tym, że o seksie nie należy uczyć się od Kościoła. W tym wypadku jest wręcz przeciwnie, niż mówi o. dyrektor. To właśnie edukacja seksualna dzieci daje im narzędzia do obrony przed potencjalnymi krzywdzicielami - stwierdził polski seksuolog.

Celem edukacji seksualnej jest wyczulenie dzieci na podejrzane zachowania. Zarzuty o. Rydzyka zostały wyśmiane przez środowiska naukowe. Jak zaznacza, prof. Lew Starowicz Kościół nigdy nie będzie odpowiednim miejscem do edukowania dzieci na temat seksu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej