18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Liberalny lockdown"

PiS otwiera Polskę! Luzowanie obostrzeń!

Wojciech Kozicki
22.01.2021  08:53
Kiedy luzowanie obostrzeń? PiS wypuści Polaków na wolność!
Kiedy luzowanie obostrzeń? PiS wypuści Polaków na wolność! Fot: MACIEJ GOSTYNSKI /East News

Restrykcje i obostrzenia w Polsce wciąż obowiązują, a koronawirus SARs-CoV-2 pozostaje nieugięty. Tymczasem wiceminister rozwoju pracy i technologii Olga Semeniuk w Polsat News zapowiedziała kiedy prawdopodobnie nastąpi poluzowanie obostrzeń.

COVID-19 w Polsce czy polityka PiS – ciężko stwierdzić, co bardziej doskwiera Polakom. Kiedy wreszcie nastąpi luzowanie obostrzeń i restrykcji? Okazuje się, że jesteśmy już o krok od wolności. Wiceminister rozwoju pracy i technologii Olga Semeniuk w programie Graffiti wyznała, że wie kiedy będą otwierane hotele, siłownie i sklepy wielkopowierzchniowe. Ujawniła, że trwają już dyskusje i rozmowy z poszczególnymi branżami. Zapowiedziała "jak najszersze otwarcie gospodarcze".

Kiedy luzowanie obostrzeń i restrykcji w Polsce? Nowe informacje

Semeniuk powiedziała, że aktualizowane są już protokoły bezpieczeństwa i jej resort jest gotowy na ich wdrożenie. Konkretna data poluzowania obostrzeń zależy jednak od premiera Mateusza Morawieckiego. Ona niestety nie może zdradzić szczegółów co do konkretnych terminów. Ujawniła jednak, że jako pierwsze otwarta zostaną branża sprzedaży detalicznej i centra handlowe. Dodała także, że na tle innych krajów europejskich „Polska ma liberalny lockdown”.

Są też złe wiadomości. Bardziej restrykcyjne protokoły bezpieczeństwa mają dotyczyć jednak np. basenów, siłowni, klubów fitness i restauracji. Jej zdaniem "te miejsca powinny być zamknięte".

Rada epidemiczna decyduje

Kiedy nastąpi otwarcie poszczególnych branż? Okazuje się, że tym tematem już zajmuje się Rada Epidemiczna przy premierze. Wiele zależy też od „stabilizacji liczby osób zakażonych w Polsce i Europie”.

Najwyraźniej nikt nie poinformował Semeniuk, że kilka godzin temu Unia Europejska zapowiedziała więcej restrykcji i zakazów, a do tego ogłoszono nowe kolory stref zakażeń.

Jeśli liczba zakażeń będzie na tym samym poziomie, a sytuacja w Europie nie będzie się gwałtownie zmieniać, to myślę możemy mówić o lutym jako o miesiącu, w którym powoli te protokoły gospodarcze będziemy wdrażać – zapowiedziała wiceminister w Polsat News.

Najlepszym rozwiązaniem byłby jakieś nowe wybory w Polsce. Wirus przecież wtedy nikogo nie zakaża i nagle robi się tak cudownie bezpiecznie…

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze