18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podróże za miliony

Duda będzie latał jak ptak. Polacy zapłacą!

Wojciech Kozicki
12.11.2020  10:05
Duda podróżnik - pandemia go nie uziemi
Duda podróżnik - pandemia go nie uziemi Fot: Jan Graczynski/East News

Lockdown, zamknięcie gospodarki, upadające firmy, deficyt budżetowy jak czarna dziura… no i co z tego? PiS wciąż balanguje za cudze. Potwierdzono, że Kancelaria Prezydenta zwiększa budżet Andrzeja Dudy na podróże. Czy rząd powinien wylecieć za takie decyzje?

Rząd PiS zapewne zastanawia się co to za dziwny dźwięk słychać w całej Polsce… czy dotrze do nich, że to bieda piszczy? Raczej nie. Jak ujawniły media, Kancelaria Prezydenta planuje więcej podróży Andrzeja Dudy w 2021 roku. Budżet będzie to kosztowało 2,7 mln złotych. Dla porównania, w 2020 roku ta kwota była o połowę mniejsza.

Senat i prezydent podróżują za cudze - wybory ich uziemią?

Wirtualna Polska przypomina, że w tym roku koronawirus uziemił Dudę i polityk podróżował znacznie mniej, niż zawsze. Najwyraźniej rząd PiS ma tajne prognozy dotyczące epidemii na przyszły rok, bo prezydent będzie latał po świecie jak ptak!

Jeżeli chodzi o podróże krajowe, to życzymy sobie tego wszyscy, żeby krajowych podróży pana prezydenta w 2021 r. mogło być więcej niż w 2020 r. – powiedział niedawno wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha. (WP.pl)

Na tym jednak nie koniec, bo senatorzy również planują zwiedzać świat. Więcej pieniędzy na podróżowanie po kraju i świecie wyda też Kancelaria Senatu. Według doniesień budżet senatorów na 2021 rok zwiększy się nawet o 80 procent. Szef Kancelarii Senatu Adam Niemczewski ma nadzieje, że „.pandemia skończy się do połowy przyszłego roku czy też, że znajdzie się sposób na jej ograniczenie”.

Wirtualna Polska pociesza, że mniejsze wydatki na wyjazdy przewidują posłowie, którzy na podróżowanie mają zamiar wydać "tylko" 17,5 mln zł, czyli o 300 tys. mniej niż w br.

Czytaj także