18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tragiczny bilans

Śmierć zbiera żniwo na Wszystkich Świętych. Zatrważające dane

02.11.2019  10:53
Śmierć zbiera żniwo na Wszystkich Świętych. Zatrważające dane
Śmierć zbiera żniwo na Wszystkich Świętych. Zatrważające dane Fot: PxHere

Długi weekend, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, a w Polsce, jak co roku, tragiczne doniesienia straży pożarnej i policji. Tylko w piątek doszło do ponad 300 pożarów, a od czwartku na drogach do prawie 150 wypadków! Są ofiary śmiertelne.

W pierwszych dniach listopada policja odnotowuje co roku ogromną ilość wypadków, łapie zatrważającą liczbę pijanych kierowców i niestety, stwierdza kolejne zgony. Tak jest również i w tym roku. Jak donoszą funkcjonariusze, wstępny bilans corocznej "Akcji Znicz" już jest tragiczny.

Tylko od czwartku na polskich drogach zginęło 9 osób a 185 zostało rannych! W sumie doszło do 141 wypadków, ale to nie koniec. Polacy dalej bezmyślnie wsiadają "za kółko" po spożyciu alkoholu. Policjantom udało się zatrzymać aż 485 nietrzeźwych kierowców! Ilu innym "udało się" umknąć mundurowym?

Jeden dzień, setki pożarów

Tragiczne są też statystyki straży pożarnej, która tylko w piątek interweniowała aż 861 razy! W dzień Wszystkich Świętych doszło w Polsce do aż 331 pożarów, w których zginęło 5 osób.

Na 861 wyjazdów straży pożarnej 331 to pożary, 444 to inne wydarzenia, m.in. wypadki, wymagające interwencji strażaków, a 86 to fałszywe alarmy. Odnotowano podczas wyjazdów 13 ofiar śmiertelnych, oraz 147 rannych

- mówi PAP Paweł Frątczak z Komendy Głównej Straży Pożarnej

Najbardziej tragiczny pożar wybuchł w Szczecinie, gdzie w pożaru w mieszkaniu w domu wielorodzinnym zginęły trzy osoby, a dwie kolejne odniosły rany. Straż ewakuowała 30 osób - dodaje.

Skąd nagły wzrost liczby pożarów w Polsce akurat w dniu Wszystkich Świętych? Wszystko przez pogodę i spadek temperatur.

W ciągu ostatnich kilku dni gwałtownie wzrosła liczba takich zdarzeń, mieliśmy ich w piątek aż o jedną trzecią więcej porównując do początku tygodnia - mówi strażak. - Pożary powstają zazwyczaj z powodu niewłaściwej eksploatacji i wad urządzeń grzewczych, elektrycznych bądź gazowych - dodaje.

Przeczytaj więcej
Komentarze