18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia..

Dramatyczne sceny w kościele. Nie żyje 58-letni duchowny

Bartłomiej Ciepielewski
12.07.2021  17:24
Ksiądz zmarł podczas mszy
Ksiądz zmarł podczas mszy Fot: Yingzaa_ST/Shutterstock

Do tragedii doszło w jednej z siedleckich parafii. 58-letni ksiądz zmarł podczas głoszenia homilii na niedzielnej mszy świętej. Informację o śmierci przekazał biskup Grzegorz Suchodolski.

Ksiądz Krzysztof Skwierczyński był cenionym spowiednikiem i rekolekcjonistą. Przez lata zarządzał redakcją siedleckiego oddziału Katolickiego Radia Podlasie. Jako pierwszy, wiadomość o śmierci duchownego przekazał na Facebooku biskup pomocniczy ks. Grzegorz Suchodolski.

Dziś wieczorem, głosząc homilię podczas mszy św. w parafii Bożego Ciała w Siedlcach, odszedł nagle do Pana ks. kan. Krzysztof Skwierczyński, ojciec duchowny alumnów i kapłanów diecezji siedleckiej. Tak jak czytaliśmy w dzisiejszej Ewangelii: nic nie wziął ze sobą na tę drogę, ani torby, ani trzosa. Odszedł głosząc Jezusa Chrystusa. Wierzymy, że teraz słucha już swego Mistrza w niebie. Krzysztof, odpoczywaj w Panu - napisał biskup.

Uroczystości pogrzebowe księdza Skwierczyńskiego odbędą się 14 lipca. Na godzinę 9:00 zaplanowane jest czuwanie przy trumnie zmarłego. Następnie odprawiona zostanie msza żałobna.

Ksiądz Krzysztof Skwierczyński nie żyje

Portal podlasie24.pl przypomniał dorobek 58-letniego duchownego. Ks. Skwierczyński przez cztery lata związany był z parafią Bożego Ciała w Siedlcach. W tym czasie dołączył do Katolickiego Radia Podlasie, gdzie pracował jako redaktor naczelny oraz dyrektor programowy.

Następnie rozpoczął pracę jako duszpasterz akademicki, zarządzając Działem Duszpasterstwa Młodzieży. Od 2009 roku sprawował funkcję proboszcza w parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach.

Czytaj także
Przeczytaj więcej