18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrzeżenie GIS

Uwaga! Skażona kasza w znanym sklepie!

Wojciech Kozicki
24.06.2021  21:22
GIS ostrzega: niebezpieczna dla zdrowia kasza kryczana w sklepach Jeronimo Martins Polska S.A.
GIS ostrzega: niebezpieczna dla zdrowia kasza kryczana w sklepach Jeronimo Martins Polska S.A. Fot: Marianna OSKO/East News

Ostrzeżenie GIS dotyczące żywności. Do sklepów trafiła potencjalnie niebezpieczna kasza gryczana prażona, w której mogą znajdować się pestycydy. Podano nazwę firmy i numer podejrzanej serii. Nie jedźcie tego jeśli wam życie miłe! Kasza była dostępna w sklepach Biedronka.

Główny Inspektorat Sanitarny bije na alarm i publikuje ostrzeżenie. Do sklepów trafiła kasza gryczana, w której "stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości pestycydu - chlorpiryfosu". Produkt był dostępny w popularnej sieci sklepów należących do  Jeronimo Martins Polska S.A.

Ostrzeżenie publiczna dotyczące żywności. GIS: niebezpieczna kasza gryczana w Biedronce

Jak podaje GIS, chodzi konkretnie o kaszę gryczaną o nazwie "Kasza Gryczana Plony Natury". Jest sprzedawana w torebkach 4x 100 g. Producentem jest Sawex Foods spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Zakład Produkcyjny, ul. Przemysłowa 9, 83-400 Kościerzyna). Podejrzany produkt został już wycofany z obrotu, a Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują działania podejmowane przez ww. podmioty

Najlepiej spożyć przed/numer partii: 08.04.2022 18:49 161PLALB21AD214, wyprodukowany dla: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn – czytamy na opakowaniu kaszy gryczanej wycofanej ze sprzedaży.

Kasza z pestycydami w Biedronce. GiS wydał ostrzeżenie
Kasza z pestycydami w Biedronce. GiS wydał ostrzeżenie Fot: GIS
Kasza z pestycydami w Biedronce. GiS wydał ostrzeżenie
Kasza z pestycydami w Biedronce. GiS wydał ostrzeżenie Fot: GIS
Czytaj także
Przeczytaj więcej