18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groźne bakterie!

Skażona wędlina w sklepach! GIS ostrzega!

Wojciech Kozicki
04.08.2020  17:12
Skażona wędlina w sklepach? Literioza w mięsie!
Skażona wędlina w sklepach? Literioza w mięsie! Fot: Pixabay/Thomas B. - zdjęcie ilustracyjne

Szkodliwa wędlina w sklepach! Sanepid potwierdził, że w partii produktu wykryte zostały niebezpieczne bakterie Listeria monocytogenes. Produkt jest wycofywany ze sprzedaży!

Główny Inspektorat  Sanitarny ostrzega, groźna wędlina trafiła na sklepowe półki. We wtorek ze sklepów wycofano  jednak podejrzaną partię produktu, w której badania wykazały obecność bakterii Listeria monocytogenes. Niebezpieczny produkt to Mielonka Tyrolska, Kraina Wędlin, 270 g, o numerze partii: 02035S oraz terminach do spożycia: 11.08.2020 i 12.08.2020.

Wędlina z bakteriami - szkodliwy produkt!

Producentem wycofanej wędliny jest firma Sokołów S.A. Oddział w Sokołowie Podlaskim, Aleja 550-lecia 1,08-300 Sokołów Podlaski, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 14290201. Odiorca i dystrybutor produktu to Jeronimo Martins Polska ul. Żniwna 5, 62-410 Kostrzyn.

Wyniki badań produktów z innych partii przeprowadzonych w 2020 r. przez firmę Sokołów oraz zleconych do zewnętrznego niezależnego laboratorium przez Jeronimo Martins Polska nie wykazały obecności Listeria monocytogenes w żadnej z kontrolowanych innych partii mielonki tyrolskiej 270 g Kraina Wędlin – podaje Główny Inspektorat Sanitarny.

Listerioza w mięsie!

Spożycie wspomnianej wędliny grozi listeriozą! Jeśli jednak ktoś ją zjadł i ma niepokojące objawy, powinien natychmiast zgłosić się do lekarza.

Jak podaje radiozet.pl, listerioza to choroba zakaźna wywołała przez bakterie Listeria. Rozwija się po zjedzeniu zakażonej żywności. Po kilku dniach od spożycia mogą pojawić się m.in. objawy podobne do grypy takie jak np. gorączka i dreszcze oraz objawy zatrucia pokarmowego.

Zagłosuj

Czy zjadłbyś ludzkie mięso?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze