18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwaga!

Niebezpieczny produkt w Biedronce! Sanepid ostrzega

10.09.2021  18:46
Skażone jaja w Biedronce
Skażone jaja w Biedronce Fot: Grabowski Foto/Shutterstock

Główny Inspektorat Sanitarny przekazał, że na skorupkach jaj "Moja kurka" sprzedawanych w sieci sklepów Biedronka wykryto pałeczki salmonelli. Spożycie produktu, szczególnie na surowo, może zagrażać zdrowiu.

GIS wydał publiczne ostrzeżenie dotyczące żywności. Produkt "Jaja świeże L Moja Kurka" z terminem ważności do 17 września 2021 roku i numerze 17/09/2021 PSK 98 został wycofany ze sprzedaży. Kod nadrukowany na skorupkach jaj to 3PL30211306.

Nie należy spożywać partii jaj określonej w ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Bakterie obecne na skorupkach mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami - informuje sanepid.

Zakład po przeprowadzonej kontroli wewnętrznej nie stwierdził niezgodności w procedurach higienicznych oraz badaniach laboratoryjnych.

Groźne jaja w Biedronce

Producentem jajek jest Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne Augustyniak Dariusz. Jaja wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska S.A.

Do najczęstszych objawów zakażenia bakteriami Salmonelli zalicza się gorączkę, bardzo silne bóle brzucha, nudności, wymioty oraz biegunkę.

Czytaj także
Przeczytaj więcej