18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

GiS ostrzega

Skażone mięso w sklepach! Może zabić!

Wojciech Kozicki
31.08.2020  11:40
Skażone mięso w sklepach - możliwe zakażenie salmonellą!
Skażone mięso w sklepach - możliwe zakażenie salmonellą! Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER/East News

Mięso z kurczaka i salmonella! Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że  badania próbki mięsa potwierdziły, że są w nim obecne niebezpieczne bakterie!

Uważajcie na mięso z kurczaka firmy Cedrob. GiS potwierdza, że badania próbek mięsa wykazały obecność salmonelli. Powiatowy Lekarz Weterynarii polecił producentowi podjęcie działań w odniesieniu do partii mięsa pozyskanej po partii, w której w badaniach urzędowych stwierdzono obecność Salmonella Enteritidis.

Chodzi o partię produktów oznaczoną numerem 232/2/222/20 obejmującą różne elementy drobiowe: ćwiartkę tylną z kurcząt, filety z piersi kurcząt, filety z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łapy z kurcząt, mięso drobne z kurcząt, nogi z kurcząt, piersi z kurcząt, podudzia z kurcząt, porcje kulinarne kuprowe, porcje kulinarne z kurcząt, serca z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, uda z kurcząt, wątroby z kurcząt. Termin przydatności podejrzanej partii to 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 r.

Wycofana sprzedaży zostaje również partia mięsa drobiowego oznaczona numerem 232/2/309/20 obejmująca różne elementy drobiowe: ćwiartkę tylną z kurcząt, filety z piersi kurcząt, filety z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łapy z kurcząt, mięso drobne z kurcząt, piersi z kurcząt, porcje kulinarne z kurcząt, serca z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, wątroby z kurcząt, żołądki z kurcząt.

 

Termin przydatności do spożycia24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 r.

 

Nie należy spożywać produktów z partii objętych komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem – ostrzega GIS.

Zakażenie salmonellą może się źle skończyć! Ta choroba bakteryjna atakuje układ pokarmowy, a jej przebieg może stanowić zagrożenie dla życia. Może rozwinąć się nawet dur brzuszny. Jak ostrzega portal.abczdrowie.pl, „Brak odpowiedniej opieki medycznej w przeszłości kończył się nawet śmiercią”.

 

Objawy salmonelli:

  • Gorączka
  • Ból brzucha
  • wodnista biegunka
  • Nudności, wymioty
  • Ogólne zmęczenie

 

Należy zawsze myć zakupione jajka, warzywa i owoce. Jeżeli spożywamy mięso, to poddajmy go dokładnej obróbce cieplnej, czyli gotujmy, smażmy i pieczmy, tyle ile wymaga tego dany rodzaj mięsa – przypomina medonet.pl

 

Przeczytaj więcej
Komentarze