18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szykują się wielkie zakupy

Sklepy Tesco znikają z Polski. Zamiast nich otworzą...

11.09.2019  18:11
Zamykane sklepy Tesco w Polsce - zamiast nich wejdą Niemcy
Zamykane sklepy Tesco w Polsce - zamiast nich wejdą Niemcy Fot: Facebook

Tesco w Polsce powoli przestaje istnieć, sklepy są zamykane – to już potwierdzone. Okazuje się, że powierzchnie handlowe należące do spółek Snowfinch 19 II oraz Zodiak chce przejąć Kaufland Polska Markety. Został już złożony wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Supermarkety Tesco znikają z Polski – to nieodwołalna decyzja. Jak pisze „Wirtualna Polska”, od dawna zapowiadano już zwolnienia grupowe, wystawienie placówek na sprzedaż i zamknięcie wielu sklepów. Zamiast nich klienci prawdopodobnie otrzymają sklepy Kaufland należące do Grupy Schwarz (tzw. „brat Lidla”).

WP.pl podaje, że Kaufland ma zastąpić jak na razie „sklepy w Krakowie przy ul. Wielickiej 259, w Warszawie przy ul. Stalowej 60/64, we Wrocławiu przy ul. Długiej 37/47, w Lublinie przy ul. Orkana 4, w Gdańsku przy ul. Cienistej 30".

Dlaczego znana sieć sklepów wycofuje się z Polski? Portale internetowe już w maju donosiły o tym, że brytyjskie Tesco ma w Polsce problemy finansowe, więc zlikwiduje część hipermarketów i centrum dystrybucyjne, które od roku 2016 działa w Komornikach pod Poznaniem.

Zmiany te są częścią naszej pracy, mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej – oświadczył dyrektor Tesco Polska Martin Behan. (zadluzenia.com)

”Dziennik Łódzki” ostrzega natomiast, że likwidacja Tesco oznacza zamknięcie 2154 miejsc pracy w Polsce. Zwalniani będą również pracownicy nadal funkcjonujących placówek. Na pewno zlikwidowane zostaną piekarnie w sklepach, działy bistro oraz znacznie mniej osób będzie wykładać towar.

Przeczytaj więcej
Komentarze