18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bakterie z Niemiec atakują!

Żel pod prysznic znika ze sklepów! Może doprowadzić do zakażenia!

Wojciech Kozicki
03.10.2019  14:56
Niebezpieczny żel pod prysznic? Uważajcie na Bevola Wild Rose (Kaufland)
Niebezpieczny żel pod prysznic? Uważajcie na Bevola Wild Rose (Kaufland) Fot: JACEK RAJKOWSKI/REPORTER/East News

Popularny żel pod prysznic Wild Rose znika ze sklepów, a producent Weulbier-Kosmetik GmbH musi się nieźle tłumaczyć  Okazało się, że produkt zawiera zbyt dużą ilość niepożądanych bakterii. Czy jest szkodliwy dla zdrowia?

Żel pod prysznic Bevola Wild Rose (żel pod prysznic z gliceryną i ekstraktem z dzikiej róży) musi zostać wycofany ze sprzedaży. Okazało się, że znajdują się w nim w zbyt dużej ilości bakterie rodzaju Pluralibacter gergoviae. Występują one naturalnie w środowisku, ale w zbyt dużym stężeniu mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Producent nie wyklucza, że niektórym żel może zaszkodzić. Szczególnie osoby w słabszej kondycji zwrotnej i z uszkodzeniami skóry powinny uważać, bo bakterie obecne w żelu mogą doprowadzić do zakażeń bakteryjnych.

Jeśli macie w domu żel Bevola pod prysznic Wild Rose w opakowaniu 500 ml, EAN 4337185216060, nr partii: 91410019, powinniście się mieć na baczności.

Producentem żelu jest Weulbier-Kosmetik GmbH z Niemiec. W Polsce pechowy żel pod prysznic sprzedają sklepy Kaufland. Jeśli ktoś już kupił ten produkt, może go zwrócić nawet bez paragonu i sieć zwróci pieniądze za zakup.

Czytaj także