18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pogrom

ZATRUTY ALKOHOL ZABIJA W POLSCE! Ogrom ofiar

08.04.2022  14:43
Alkoholowy pogrom na śląsku. Nie żyje 13 osób
Alkoholowy pogrom na śląsku. Nie żyje 13 osób Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Alkoholowy pogrom na Śląsku. Już 13 osób zmarło po spożyciu zatrutego płynu. Tragiczny bilans może wzrosnąć.

Wstrząsające doniesienia z województwa śląskiego. Aż 13 osób zmarło w ostatnich dniach po wypiciu zatrutego alkoholu. Kolejnych trzech pacjentów przebywa w szpitalu, ich stan lekarze określają jako ciężki.

Do przypadków śmiertelnych doszło w różnych częściach województwa, miedzy innymi w Chorzowie, Bytomiu, w powiatach kłobuckim i częstochowskim. W sprawie prowadzone jest śledztwo policji i prokuratury.

Zatruty alkohol na Śląsku

Wojewódzki inspektor sanitarny Grzegorz Hudzik informuje w rozmowie z PAP o całkowitym wstrzymaniu sprzedaży śmiercionośnego produktu. Mowa o denaturacie, w którego skład wszedł toksyczny alkohol metylowy.

Wszystko wskazuje na to, że trucizna znajduje się w tym produkcie sprzedawanym w legalnym obiegu - podaje PAP. Służby sanitarne województwa śląskiego przestrzegają, by pod żadnym pozorem nie spożywać denaturatu.

Apelujemy i przestrzegamy, by pod żadnym pozorem nie spożywać denaturatu. Prowadzimy intensywne czynności mające na celu zidentyfikowanie źródła możliwych zatruć, nasi inspektorzy zabezpieczają próbki, które są następnie badane w laboratorium, ale ze względu na ogromne zagrożenie zdecydowałem o całkowitym wstrzymaniu handlu denaturatem, wycofaniu go z obrotu

- przekazał Grzegorz Hudzik