18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczna wiadomość

Linda nie żyje. Akcja ratunkowa zakończona niepowodzeniem

03.02.2021  11:06
Słonica Linda przegrała walkę o życie
Słonica Linda przegrała walkę o życie Fot: Gita Kulinitch/Shutterstock

We wtorek poznański ogród zoologiczny poinformował, że słonica Linda jest w ciężkim stanie. Na pomoc ruszyli weterynarze, a także strażacy, którzy próbowali postawić Lindę na nogi. Niestety zwierzę przegrało walkę o życie.

Smutną informację o śmierci słonicy opublikowano na fanpage'u poznańskiego ogrodu zoologicznego.

Linda była charakterną dziewczyną ze słoniowego sierocińca. W Poznaniu znalazła dom i spełniła się jako ciotka młodego słonia, Yzika. Uwielbiała zabawki i droczenie się z opiekunami - napisali na Facebooku pracownicy.

Linda była 35-letnią słonicą afrykańską. Urodziła się w Zimbabwe, gdzie kłusownicy zastrzelili jej rodziców. Od 2009 roku przebywała w poznańskim zoo.

Akcja ratunkowa Lindy zakończona niepowodzeniem

We wtorek drastycznie pogorszył się stan zdrowia Lindy. Ważąca 3,5 tony słonica zaniemogła i upadła na ziemię.  

W próbach postawienia Lindy na nogi wzięło udział 22 strażaków. Na miejscu zjawił się także zespół weterynarzy, który starał się pomóc choremu zwierzęciu. Pracownicy nie byli w stanie ustalić przyczyny nagłego pogorszenia stanu zdrowia.

W środę do poznańskiego zoo miał dotrzeć weterynarz z Berlina, jednak w nocy słonica przegrała walkę o życie. Przyczynę śmierci pomoże ustalić sekcja zwłok zwierzęcia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej