18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pomożemy walczyć z covidem

Polska przyjmie chorych z innego kraju

Wojciech Kozicki
18.02.2021  17:31
Słowacja przegrywa z koronawirusem. Wyślą zakażonych do Polski
Słowacja przegrywa z koronawirusem. Wyślą zakażonych do Polski Fot: Jaap Arriens/Xinhua News/East News

Koronawirus SARS-CoV-2 ryje Polskę jak dzik żołędzie, liczba zakażonych i zmarłych rośnie, ale rząd PiS uważa najwyraźniej, że problemu nie ma. Okazuje się, że mamy za mało chorych i sprowadzimy sobie kolejnych ze Słowacji.

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce znowu się rozkręca, a rząd PiS podejmuje kolejne kontrowersyjne decyzje. Wiceminister spraw zagranicznych Słowacji Martin Klus poinformował w czwartek, że Polska może przyjąć 200 Słowaków zakażonych koronawirusem, którzy wymagają leczenia na oddziale intensywnej terapii. Jak przypomina Interia.pl, obecnie w słowackich szpitalach przebywa rekordowa liczba pacjentów z COVID-19 i osób, u których podejrzewa się występowanie tej choroby - 3886. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 293 pacjentów, a 328 oddycha z pomocą respiratorów.

Polska pomoże Słowacji, przyjmiemy ich chorych na COVID-19

Słowacy mogą liczyć też na podobne wsparcie z Austrii, która wyśle kilkudziesięciu lekarzy wojskowych do pomocy. Minister obrony Słowacji Jaroslav Nad’ dodał, że w jego kraju nie brakuje lekarzy, lecz pilnie potrzebne jest wsparcie ze strony specjalistów z oddziałów ratunkowych i specjalistycznych.

Jak ujawnia Polsat News, rząd Słowacji zdecydował się na uruchomienie Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności, w ramach którego zaoferowano Bratysławie pomoc Polski, Austrii i ewentualnie Węgier.

Przyjaciół poznaje się w potrzebie, czego żywym dowodem jest nasza regionalna solidarność i współpraca europejska. Dziękujemy Wam, przyjaciele – ogłosił Martin Klus. (Polsat News)

logo Tu się dzieje