18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ale wstyd!

Słowacy kpią z polskich piłkarzy. "Będziemy polskim koszmarem"

16.06.2021  11:16
Polacy skomromitowani na Euro
Polacy skomromitowani na Euro Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pierwszy mecz Polaków na Euro 2020 zakończył się ogromną kompromitacją. Biało-czerwoni przez lata przyzwyczaili nas do błyskawicznego odpadania z wielkich imprez, ale tak kiepskiej gry nie spodziewali się nawet najwięksi pesymiści. Spektakularną porażkę biało-czerwonych skomentowali nasi południowi sąsiedzi.

Polscy piłkarze od lat podtrzymują narodową tradycję, grając podczas wielkich imprez jedynie trzy mecze: mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Wyjątkiem były występy podczas Euro 2016, choć można to potraktować jako jednorazowy wypadek przy pracy.

W poniedziałek reprezentacja Polski podtrzymała stare nawyki, przegrywając pierwsze spotkanie mistrzostw ze Słowacją. Efekt rywalizacji jest taki, że jedną nogą jesteśmy już poza Euro. Szanse na wyjście z grupy mogłoby podtrzymać wygranie lub chociażby zremisowanie sobotniego meczu z Hiszpanią. Niestety, większe szanse na sukces miał nawet Rafał Brzozowski podczas występu na Eurowizji ze swoim hitem "The Ride".

Słowacy żartują z Polaków

Ostatni mecz biało-czerwonych rozbawił Słowaków, którzy przypominają, że to nie pierwszy raz, kiedy krzyżują nam plany. Sprawę skomentował między innymi były reprezentant naszych południowych sąsiadów, Jan Durica.

Awansowaliśmy dzięki nim do mistrzostw świata, kiedy strzelili samobója. Teraz sytuacja się powtórzyła. W przyszłości nie będą chcieli z nami grać. Będziemy polskim koszmarem. Powiedzą, że to wystarczy – żartuje Jan Durica w rozmowie z portalem "Sportsnet".

Słowacja w 2009 roku pozbawiła nas możliwości awansu na Mistrzostwa Świata 2010. Tym razem najprawdopodobniej wykluczyła nas z Euro. Czyżby ciążyła nad nami słowacka klątwa?