18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pijany biskup i pedofilia

Słynny duchowny w szpitalu. Miał mieć udar, a okazało się, że...

Wojciech Kozicki
23.06.2020  18:34
Biskup Edward Janiak w szpitalu
Biskup Edward Janiak w szpitalu Fot: MONKPRESS/East News

Biskup Edward Janiak to nie świętoszek. Media przypominają, że po premierze filmu „Zabawa w chowanego” trafił do szpitala. Podejrzewano udar mózgu, ale okazało się, że po prostu… za koloratkę nie wylewał.

Biskup Edward Janiak oberwał w filmie Sekielskich „Zabawa w chowanego”. Zarzucono mu, że ukrywał pedofilię w Kościele w Polsce i latami chronił pedofilia z Pleszewa. Media takie jak „Wyborcza” donosiły, że po premierze miał trafić do szpitalnego oddziału ratunkowego w Kaliszu z podejrzeniem udaru. U 68-letniego duchownego wystąpiły m.in. problemy z mową. Okazuje się, że jeśli już miał ucierpieć jakiś organ u duchownego, to raczej wątroba...

Alkohol, pedofilia i Watykan

Jak ujawnia „Wirtualna Polska”, po badaniach takich jak tomografia mózgu okazało się, że najprawdopodobniej chodziło wyłącznie o upicie się. Janiak miał mieć 3,44 promila alkoholu we krwi. W nocy wpisano go ze szpitala. Informacje potwierdził nawet Tomasz Terlikowski.

Ksiądz biskup, jak powszechnie wiadomo, kilka lat temu przeszedł chorobę nowotworową i związaną z nią terapię onkologiczną. Od tego czasu jest pod stałą opieką specjalisty i regularnie przechodzi badania, które od czasu do czasu związane są z pobytami w szpitalu – WP.pl przypomina oświadczenie rzecznika kaliskiej kurii. ks. Marcina Papuzińskiego.

To jednak nie koniec kłopotów Janiaka i może czekać go niezły kac moralny. „Wyborcza” pisze, że Watykan wszczął w jego sprawie dochodzenie i może być pierwszym biskupem w Polsce usuniętym z urzędu za tuszowanie kościelnej pedofilii.

Zagłosuj

Czy chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze