18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tajemniczy zgon

Śmierć Mariana Zembali. Będzie śledztwo!

21.03.2022  19:33
Śmierć Mariana Zembali. Będzie śledztwo prokuratury
Śmierć Mariana Zembali. Będzie śledztwo prokuratury Fot: MAREK KUWAK/REPORTER/East News

Przyczyna śmierci prof. Mariana Zembali nie jest jednoznaczna? Ujawniono, że Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach wszczęła śledztwo w sprawie śmierci wybitnego kardiochirurga. Czy ktoś pomógł mu popełnić samobójstwo?

Nie żyje prof. Marian Zembala. Wybitny polski kardiochirurg, były minister zdrowia i dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca został w sobotę znaleziony martwy w domu w Zbrosławicach k. Tarnowskich Gór. Miał 72 lata, 4 lata temu przeszedł udar, więc wydawać się może, że przyczyna śmierci była jak najbardziej naturalna. Tymczasem Prokurator rejonowa w Tarnowskich Górach wszczyna w tej sprawie śledztwo! Ujawniono również, że prof. Zembala pozostawił list pożegnalny, w którym miał napisać, że nie chce być ciężarem dla bliskich.

Marian Zembala popełnił samobójstwo? Będzie śledztwo

Jak ujawnia Rmf24.pl, na wtorek zapowiadana jest sekcja zwłok prof. Zembali. Zostanie przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach, a wyniki powinny być znane już jutro. Niewykluczone, że opinia o przyczynie śmierci będzie poprzedzona dodatkowymi badaniami.

Rmf24.pl podaje, przytaczając słowa prokurator rejonowej Anny Szymocha-Żak, że „na miejscu dokonano oględzin zwłok, oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchano też świadków”.

Prokurator rejonowa w Tarnowskich Górach Anna Szymocha-Żak powiedziała PAP, że wszczęte postępowanie jest prowadzone pod kątem art. 151 Kodeksu karnego. Przepis ten mówi o namawianiu lub udzieleniu pomocy w popełnieniu samobójstwa - podaje RMF FM.