18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odmowili aborcji

Śmierć ciężarnej Izabeli z Pszczyny. Zarzuty dla lekarzy!

Wojciech Kozicki
07.09.2022  12:17
Śmierć ciężarnej Izabeli z Pszczyny. Radio ZET: zarzuty dla lekarzy
Śmierć ciężarnej Izabeli z Pszczyny. Radio ZET: zarzuty dla lekarzy Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Śmierć ciężarnej Izabeli z Pszczyny i po roku od tragedii zwrot akcji w sprawie. Radio ZET ujawnia, że kolejny lekarz może usłyszeć zarzuty. Wcześniej zarzuty usłyszało już dwóch lekarzy, którzy opiekowali się ciężarną kobietą. Odmawiając aborcji doprowadzili do śmierci młodej kobiety?

Śmierć ciężarnej Izabeli z Pszczyny i zarzuty dla trzeciego lekarza! Radio ZET informuje, że we wtorek dwóch lekarzy ze szpitala powiatowego, którzy opiekowali się ciężarną 30-latką, usłyszało zarzuty dotyczące narażenia pacjentki - poprzez niezachowanie należytej staranności - na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Trzecim Prokuratura Regionalnaw Katowicach zajmie się w środę. Zdaniem katowickiej prokuratury, wszyscy trzej lekarze opiekujący się Izabelą postępowali niezgodnie z wiedzą i sztuką medyczną w zakresie diagnostyki i terapii. Prokurator Wichary wyjaśniła, ze podejrzani złożyli wyjaśnienia, ale ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia ich treści.

Śmierć ciężarnej Izabeli z Pszczyny. Lekarze do więzienia?

Ciężarna Izabela w zaawansowanej ciąży trafiła do szpitala i narzekała na złe samopoczucie. Podejrzewała u siebie sepsę. Personel szpitala nie zdecydował się  na przeprowadzenie aborcji, gdy pacjentce odeszły wody płodowe. Lekarz czekali na samoistne obumarcie płodu. Izabela zmarła z powodu wstrząsu septycznego. Osierociła kilkuletnią córkę.

Prokuratora oświadczyła, że ""w tego typu sprawie zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci na skutek błędu lekarskiego jest najcięższym zarzutem, jaki może spotkać lekarza".

W śledztwie jak dotąd potwierdziły się wszystkie zarzuty od samego początku formułowane przez rodzinę. Czyli to, jak niedbale, z brakiem należytej staranności, była sprawowana opieka nad panią Izabelą, co w efekcie doprowadziło do jej śmierci - mówi w rozmowie z Radiem ZET pełnomocniczka rodziny, radca prawny Jolanta Budzowska.

Rodzina zmarłej Izabeli prawdopodobnie będzie ubiegać się o zadośćuczynienie od ubezpieczyciela szpitala „mając na uwadze dobro osieroconej córki Izabeli”. Obecnie "na pierwszym miejscu stawia wyjaśnienie, czy miał miejsce błąd medyczny i jakie były motywy lekarzy". 

Dzisiaj w prokuraturze przedstawiono zarzuty dwóm z trzech lekarzy, którzy opiekowali się panią Izabelą w trakcie jej niespełna dobowego pobytu w szpitalu. Lekarze usłyszeli zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, a jeden z nich dodatkowo zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci  - oświadczyła rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Katowicach Agnieszka Wichary. (TVN24)

Czytaj także