18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczna wiadomość

Śmierć polskiego sportowca w Ukrainie. "Był twardym facetem"

24.07.2022  11:31
Polski sportowiec zginął w Ukrainie
Polski sportowiec zginął w Ukrainie Fot: Mirko Valenti/Shutterstock

Nie żyje polski sportowiec i zwycięzca Drugich Mistrzostw MMA w Gliwicach. Tomasz Walentek zmarł podczas starć na wschodzie Ukrainy. Walczył tam jako ochotnik w Międzynarodowym Legionie Obrony Ukrainy.

Nie żyje Tomasz Walentek. Polski sportowiec walczył jako ochotnik w szeregach Międzynarodowego Legionu Ukrainy. Podczas starć w Donbasie został trafiony odłamkami pocisku artyleryjskiego. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Z olbrzymim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Tomka, który jako polski ochotnik walczył w międzynarodowym legionie obrony Ukrainy i tam poległ - napisała w mediach społecznościowych organizacja MMA Polska.

Walentek cieszył się ogromnym szacunkiem wśród pozostałych ochotników. W oczach kolegów postrzegany był jako "mocny chłop".

Tomasz Walentek nie żyje

Tomasz Walentek brał udział w amatorskich zawodach MMA. Jak przekazała organizacja MMA Polska, uczestniczył między innymi w Drugich Mistrzostwach MMA w Gliwicach, które udało mu się zwyciężyć. 

Wygrana w Gliwicach była spełnieniem jego ogromnego marzenia, to było dla niego bardzo ważne. Tomek był skromnym, spokojnym kolegą z maty, dobrym człowiekiem i twardym facetem - mówił trener zmarłego zawodnika Paweł Jeleniewski.

Walentka pożegnało też wielu sportowców, którzy wspominają go jako waleczną, niezwykle odważną osobę.