18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

TOPR ostrzega

Śmierć w Tatrach. Wypadek w rejonie Morskiego Oka

Wojciech Kozicki
16.07.2022  15:09
Śmierć w Tatrach. TOPR:  wypadek w rejonie Morskiego Oka
Śmierć w Tatrach. TOPR: wypadek w rejonie Morskiego Oka Fot: Maciek Jonek/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Zakopane, Tatry, Morskie Oko… i kolejny śmiertelny wypadek! Odnaleziono zwłoki zaginionego turysty, dla którego tragicznie skończyła się wspinaczka na Mnicha. TOPR ujawnia nowe informacje o tragedii w polskich górach.

Kolejna śmierć w polskich Tatrach. W nocy z piątku na sobotę rozpoczęto poszukiwania zaginionego turysty, do których wykorzystano drony. Zgłoszono zaginięcie mężczyzny, który w piątek nie wrócił z samotnej wyprawy na Mnicha. Niestety, poszukiwania zostały zakończone, a sprawa ma tragiczny finał.

Wypadek i śmierć w Tatrach. Akcja ratunkowa TOPR

W rozmowie z polsatnews.pl ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski przekazał, że w akcji ratunkowej wykorzystano śmigłowiec. Z pokładu maszyny zauważono zwłoki leżące u wylotu Kuluaru Kurtyki. Wcześniej ratownicy odnaleźli na parkingu przy Tatrzańskim Parku Narodowym samochód zaginionego mężczyzny.

Potwierdzono, że polski turysta spadł z dużej wysokości. Odniesione obrażenia okazały się śmiertelne.

Ciało zostało odnalezione w sobotę około godziny 9:45. Mężczyzna spadł z dużej wysokości. Zmarł w wyniku poniesionych obrażeń – powiedział Tomasz Wojciechowski. (Polsat News)

Droga Kuluarem Kurtyki jest jedną z najbardziej popularnych dróg wspinaczkowych w rejonie Morskiego Oka. To stromy żleb opadający z Mnichowego Tarasu do Nadspadów. 

Jeżeli ktoś w najbliższych dniach planuje urlop w Tatrach i Zakopanem, a do tego planuje górskie wędrówki, może być niemiło zaskoczony. Morskie Oko przeżywa prawdziwe oblężenie, a parkingi są całkowicie zapełnione. Ruch turystyczny jest ogromny, czemu sprzyja dobra pogoda w górach. Wejście na Giewont i Rysy jest z tego powodu znacznie utrudnione. Informacja Turystyczna Tatrzańskiego Parku Narodowego przestrzega, że przed szczytami wyposażonymi w łańcuchy ułatwiające wejście tworzą się kolejki.

Nie ma możliwości zapłaty za postój u obsługi parkingu, nawet jeśli są wolne miejsca. Parkingi te są zlokalizowane bezpośrednio przed wejściem na szlak na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie. Wolne miejsca parkingowe są jeszcze na niedzielę – przestrzega TVP Info.

Czytaj także