18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kolejna ofiara

ŻOŁNIERZ Z RANĄ POSTRZAŁOWĄ GŁOWY. Śmierć na granicy

Emilia Waszczuk
27.01.2022  09:45
Nie żyje kolejny polski żołnierz stacjonujący na granicy z Białorusią
Nie żyje kolejny polski żołnierz stacjonujący na granicy z Białorusią Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Kolejna śmierć żołnierza na granicy Polski i Białorusi. Nie żyje 22-letni mężczyzna z 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie w województwie warmińsko-mazurskim.

Smutne informacje z granicy polsko-białoruskiej, gdzie od kilku miesięcy stacjonuje wojsko. W środę 26 stycznia w lesie w okolicach Białowieży zginął młody żołnierz. Jego ciało znaleziono z raną postrzałową głowy. Przełożeni mówią o "nieszczęśliwym wypadku".

Jako pierwsi o śmierci 22-letniego mężczyzny poinformowali dziennikarze RMF, informację o tragedii przekazuje też Polska Agencja Prasowa i ostatecznie potwierdza ją armia. Zmarły żołnierz służył w 9. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie w województwie warmińsko-mazurskim.

26 stycznia w okolicy Białowieży doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 9. Brygady Kawalerii Pancernej

- podała na Twitterze 16 Dywizja Zmechanizowana.

Śmierć żołnierza na granicy

Armia informuje, że 22-latek zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku. - Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza. Do zdarzenia doszło przed przystąpieniem żołnierza do zmiany - czytamy w ich komunikacie.

Rodzina zmarłego mężczyzny została już powiadomiona o zajściu i objęta opieką psychologa.

Według ustaleń RMF mężczyzna nie pojawił się na popołudniowej odprawie w miejscu służby, wtedy zarządzono poszukiwania. Ciało 22-latka znaleziono kilka godzin później w lesie. Denat miał ranę postrzałową głowy. Sprawa badana jest przez prokuraturę i Żandarmerię Wojskową.

Czytaj także