18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to nie koronawirus

Śmiertelny wirus zabija w Polsce! Już 5 zgonów, 340 tys zarażonych

Emilia Waszczuk
31.01.2020  18:57
Śmiertelny wirus zabija w Polsce! Już 5 zgonów, 340 tys zarażonych
Śmiertelny wirus zabija w Polsce! Już 5 zgonów, 340 tys zarażonych Fot: Sputnik/EAST NEWS

Gdy cały świat patrzy na Chiny i z przerażeniem śledzi nowe informacje o koronawirusie, w Europie środkowej trwa inna epidemia. Co gorsza, zbiera śmiertelne żniwo. W Polsce zmarło już 5 osób.

Koronawirus 2019-nCoV spędza sen z powiek nie tylko epidemiologom, ale też zwykłym obywatelom na całym świecie. Nowa, niebezpieczna choroba, na którą ciągle nie wynaleziono lekarstwa, rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie. Tylko w Chinach od początku stycznia zmarło na nią ponad 200 osób.

W Polsce jak na razie nie odnotowano żadnego przypadku koronawirusa, ale podejrzewany jest aż u kilkunastu osób! Wszystkie czekają na wyniki badań. Tymczasem w kraju rozprzestrzenia się i zabija inna niebezpieczna choroba.

Zobacz także

Epidemia w Polsce

Mowa o grypie, która tylko w styczniu zabiła w Polsce pięć osób. Niebezpieczną chorobę w pierwszych trzech tygodniach tego roku, zdiagnozowano u około 340 tysięcy osób! Aż 1506 pacjentów wymagało hospitalizacji.

Grypa szaleje nie tylko w Polsce. W Europie zmarły na nią tej zimy setki osób. Poważny problem z chorobą mają Niemcy - tam grypa w styczniu pozbawiła życia 32 pacjentów. Tylko w ostatnim tygodniu, zachorowało prawie 5 tysięcy osób!

Również Czechy zmagają się z epidemią - tam zmarło 12 osób, a kolejnych 57 jest w stanie krytycznym - poinformował w piątek minister zdrowia Adam Vojtiech.

Zobacz także